• $9,2684
  • €10,7393
  • 525.606
  • 1409.87
21 Nisan 2015 Salı

Maçın hakkı beraberlikti

Dünkü maçta çok kritik bazı faktörler sonuçta rol oynadı. Bir kere vurgulamamız lazım ki, ısınırken sakatlanan Kuyt, Egemen ve Meireles yok. Ayrıca Mehmet Topuz ve Diego da yok. Yani 5 tane F.Bahçe’nin oyuncusu eksikti. Bu, F.Bahçe açısından oyun sistemini bozan bir faktör olarak göz önünde tutulmalı. Diğer taraftan Kuyt ısınırken sakatlanınca İsmail Kartal, Emenike’yi oyuna alıp, sağ açık mevkiine koydu. Emenike yine çok başarısız bir oyun çıkarttı. Ve nitekim maçın yarısında sahadan alındı. Ancak Emenike’nin etkisiz olmasında Bursa sol beki Aziz Behich’in belki de sahanın en iyi oyuncusu olmasının olması faktörü etkiliydi.
Maçın ilk devresinde 12. dakikada F.Bahçe kalecisi Volkan, Şener’in şutunu kesti, 15. dakikada da Bursa’da Emre’nin şutu direkten döndü. Dakikalar ilerledikçe özellikle 20. dakikadan sonra F.Bahçe oyuna hakim olmaya başladı ama Bursaspor da hiç ezilmedi. Maçın devresinde sonucu değiştirmeye götüren önemli değişiklik İsmail Kartal tarafından gündeme getirildi. Emenike çıktı, Caner ileri sürüldü, Hasan Ali sol beke geçti ve Sow da sağ kanada alındı. Bu belki de bu sezon İsmail Kartal’ın yaptığı en önemli oyuncu değişikliği hamlesiydi.
Böylece F.Bahçe oyunda bir kere daha hakimiyet kurdu. Ama bu 70. dakikaya kadar devam etti. Maçın F.Bahçe lehine bitmesindeki 3. faktör ise 71. dakikada Fernandao’nun boş vaziyette vurduğu kafanın F.Bahçe kalesinin dışına gitmesi, arkasından 79. dakikada Belluschi’nin F.Bahçe kalesinin 90’nına giden şutunu kaleci Volkan’ın inanılmaz şekilde kurtarması ve 80. dakikada Bursa’nın attığı kornerde Hasan Ali’nin kaleye giden gollük topu çizgi üstünden göğsüyle çıkarması rol oynadı.
Futbol ayakla oynanan bir oyun. Bu maçın hakkı beraberlikti ama ayakla oynanan oyunlarda tesadüflerin rolü fazla oluyor. 84. dakikada Caner’in kale ağzına doldurduğu topta Webo ve Sow 6 pas içindeyken Bursa’nın başarılı kalecisi Harun’un uzaklaştırmaya çalıştığı top Webo’nun önüne düştü ve Webo F.Bahçe’nin galibiyetini ilan etti. Oyuncuların bütünün kötü niyetli olması oyunu itiş kakışa getirdiği gibi hakem Hüseyin Göçek de birçok yanlış düdük çaldığı gibi birçok kritik pozisyonda da düdüğünü kullanmadı.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Çanakkale Boğazı tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı

Dünyanın en değerli 100 markası belli oldu!

Temizlik işçileri greve gitti sokaklar çöp yığınları ile doldu