• $16,9822
  • €17,5233
  • 984.553
  • 2398.51
28 Mayıs 2017 Pazar

Maç var, kazanan yok

Dün yıllardır birbiriyle çekişen Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki maç, futbol kalitesi olarak yüksek olmasa da çekişme açısından oldukça yüksek dozda mücadeleyle berabere sonuçlandı. Aslında Fenerbahçe, 60 puanla üçüncü sırada, Trabzonspor ise 50 puanla altıncı sıradaydı. Trabzonspor’un üstünde de Antalyaspor var. Aslında maçın ilk 10 dakikasında koşan ve gol pozisyonu bulmaya çalışan takım Trabzonspor’du. Ancak ilk 15 dakikadan sonra Fenerbahçe açıldı ve 23. dakikada da sağ kanattan yapılan ortanın çaprazdan kaleye gitmesi ve Onur’un bariz bir hatayla topu direğin üstünden atamaması ve Moussa Sow’un da ofsayt olabilecek pozisyondan kaleye gidip, yere düşen topu yuvarlaması ile yani kaleci Onur’un hatasıyla Fenerbahçe öne geçti.

Maçın ilk devresinde yüzde 57'yle, yüzde 43'le hakim olan taraf yine de Fenerbahçe’ydi. Bu arada ilk devrede Trabzonspor kalecisi Onur sakatlandı, nitekim devrede onun yerine Esteban girdi ve mükemmel oynadı. Tabii Fenerbahçe’deki Volkan kaleci olarak her zaman yaptığı gibi yine bütün pozisyonlara hakim ve golleri kurtaran bir oyuncu oluyordu. Aslında maçın özeti, iki kalecinin mükemmel oyunu, daha fazla gol olmasına engel oldu şeklinde yorumlanmalı.

İkinci devreye mağlup giden Trabzonspor, 54. dakikada Bero’nun uzaktan attığı mükemmel şut ile durumu 1-1’e getirdi. Bu da Fenerbahçe'nin son 30 dakikada uyanmasına neden oldu. 70’inci dakikada Volkan bir golü kurtardı, 72’de Emenike çıktı ve yerine Volkan Şen girdi. Volkan hemen Fenerbahçe’yi hareketlendirdi. 73’te Van Persie’nin gol girişimini Esteban kurtardı. 83’te Pereira Trabzonspor adına golü atamadı. 86’da ise Lens’in yerine Stoch girdi ama hem Esteban hem Volkan golleri engelleyerek maçın 1-1 bitmesinin önünü açtılar.

Fenerbahçe ikinci devrenin sonunda Sow’un yerine Salih’i ve Lens’in yerine Stoch’u oyuna almıştı ama sonuç alamadı.
Bu maçın en önemli tarafı ise statta 3-5 yüz kişiden fazla seyirci olmamasıydı. Galiba Fenerbahçe’de basketbol parsayı kaptı. Basketbolda Fenerbahçe maçının biletleri binlerce liraya satılıyor, futbolda ise ya 3 kişi var ya 5. Fenerbahçe’nin acilen takımına 3 senedir söylediğimiz gibi bir oyun kurucu alması gerekiyor ve emekliliği gelmiş forvetleri de değiştirmesi lazım. Van Persie’yle hiçbir şey olmaz.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı