• $7,52
  • €8,9983
  • 409.369
  • 1538.04
04 Nisan 2011 Pazartesi

Lig yeniden başladı

Dün her iki takımın da maça asılması için önemli nedenleri vardı. Fenerbahçe, şampiyonluğun en önemli adayıydı. Gol atma kapasitesi vardı ancak gol atamaması durumunda maçın sonunda geri kalacağı peşinen belli olan taraftı. Ancak Emre ve Selçuk'un eksikliği de önemli bir handikaptı. Diğer taraftan Bursa, geçen yılın şampiyonu olarak ve zirveden geri düşmüş bir takım olarak kendini ispat etmek mecburiyetindeydi.
Ertuğrul Sağlam, zaman zaman 4-5-1 savunmaya dönüşen ve kendi yarı sahasında baskılı bir savunma düzeni kurmuştu. Bu düzen içinde iki stoper İbrahim ve Serdar sahanın belki de en iyi oyuncuları oldular. Tabii çok sayıda gol kurtaran İvankov'u da onlara eklemek lazım.
Maçın ilk devresinde pozisyonsuz ve golsüz ama çok güçlü mücadele izledik. İkinci devrede F.Bahçe tempoyu artırdı. 60. dakikada Alex'in kafası, 73. dakikada Alex'in frikiği ve 85. dakikada yine Alex'in gol girişimi İvankov tarafından önlendi ve Trabzon liderliğe oturdu.

IVANKOV MUHTEŞEMDİ
Emre ile Selçuk olmadığı zaman Mehmet Topuz, Özer ve Cristian Baroni'den oluşan orta sahanın çok etkili olamadığı görüldü. Bursa'da da Volkan, Miller ve Ozan'dan oluşan forvet gol pozisyonuna giremezken, Ergiç, Svensson ve önündeki Batalla'nın çok önemli katkı yaptıkları ortaya çıktı.
Fenerbahçe beraberlikle iki puan kaybederken, liglere çok heyecan geldiğini düşünüyorum. Tabii ki henüz bir şey kaybedilmiş değil, ortaya çıkan şey; ligin en çok gol atan takımı Fenerbahçe'nin kapalı savunmalara karşı başarılı olamayabileceği.
Ama unutmamak lazım ki; Trabzon da çok zor gol atıyor. Henüz hiçbir şey belli değil. Sağlam'ın güvendiği genç Serdar Aziz ve İbrahim, Ömer'in sakatlık döneminde savunmayı mükemmel yaptılar ve tüm kafa toplarını aldılar. İvankov da bu yılki en iyi oyununu oynadı.


<p>Bomba arama köpekleri 'Ban' ve 'Tim', Barış Pınarı bölgesindeki sivil halka yönelik büyük bir sal

Barış Pınarı bölgesinde 'Ban' ve 'Tim' büyük saldırıyı önledi

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi