• $16,769
  • €17,5276
  • 976.722
  • 2443.77
9 Mart 2015 Pazartesi

Lig heyecanlı olacak

Uzun zamandan beri 1001 çeşit istatistikle “yalancı futbol bilirler” tarafından maç sonuçlarının, daha maç başlamadan evvel kazanılmaya başlandığı bir ortamda aslında düşünülenden çok farklı bir başlangıç oldu. Normalde F.Bahçe’nin hızlı başlayıp gol pozisyonu bulacağı tahmin ediliyordu. Ancak ilk 20 dakikada çok hızlı oynayan F.Bahçe’ye karşı ondan daha hızlı ve hırslı oynayan G.Saray, 3’te Selçuk ve 11’de Burak ile iki tane net gol pozisyonu buldu. İlkinde Selçuk’un şutunu Volkan müthiş kurtardı, ikincisinde ise Burak kale boşken topu havadan dışarı attı. İlk 20 dakikada “titremeler” geçiren F.Bahçe geri kalan 25 dakikada oyuna tamamen hakimdi. 21. dakikada Kuyt’ın şutunu ise aynı güzellikte Muslera kesti. 35. dakikada ise Egemen’in kafa vuruşu direğin yanından dışarı çıktı. F.Bahçe’nin gol pozisyonları “gol girişimi” olarak adlandırılmalı. İlk devrenin son dakikasında Hakan Balta hem sarı kart gördü hem de sakatlandı. Diego’nun uzun zamandır ilk defa bu kadar iyiydi. Hem topla adam geçmek hem de takım arkadaşlarına pozisyona sokma açısından çok başarılı olduğunu gördük. İkinci devreye kafalarda bir tek soru kalıyordu: G.Saray ve F.Bahçe ilk devredeki tempolarını devam ettirebilecekler miydi?
İkinci devreye Hakan Balta’nın yerine Koray’ı alan G.Saray, 10 dakika kıpırdandı ve ondan sonra kendi sahasına hapsoldu. 54’te Sow’un şutunu Muslera çeldi, 55’te Emenike’nin kafası sıyırdı. Bir antrenörler oyuncu değişikliği yapmaya başladılar. G.Saray’da önce Yasin sonra Emre Çolak oyuna girdi. F.Bahçe’de ise Alper, Webo ve Selçuk oyuna girdi. 59’da sahneye yeni bir kahraman çıktı. Yasin’in şutunu Volkan kurtardı. 65’te Emre’nin frikiği G.Saray direklerinden döndü. 80’de Hamit’in gollük şutunu Volkan kurtardı. 81’de Kuyt, Fener’i 1-0 öne geçirdi. 83’te ise Yasin’in gollük şutunu Volkan çıkarttı. İlk devrede F.Bahçe’nin kahramanı Diego’ydu. Maç bütününde ise kaleci Volkan oldu.
İstatistikçiler yine yanıldılar. Kuyt oynayamıyor yaşlandı evine gönderilsin diyenler Kuyt’ın maçı F.Bahçe ‘ye nasıl kazandırdığını görmüşlerdir. G.Saray ise ikinci yarıda gol pozisyonları bulmasına rağmen maça konsantre olamadı demek lazım. Ve daha da yorgun gözüktü. Lig şimdi daha da heyecanlı hale geldi.
Bu maçta G.Saray teknik kadrosu ilk yarının son yarım saati ile ikinci yarının önemli bir kısmını seyretti diyebiliriz. Takımın fizik kondisyonunu da bu tempoda oynanan bir maça müsait olmadığı gözüktü. G.Saray 4. yıldızı kapmak istiyorsa kondisyonunu yükseltmek zorunda. G.Saray’ın en kötü oyuncusu ise müthiş gol pozisyonları kaçıran ve kart ve gevezelik dışında bir icraatı olmayan Burak’tı..

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı