• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
10 Mart 2012 Cumartesi

Kurumsallaşamıyoruz!

D ün Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda üzücü bir maç vardı. A.Gücü bir kurum olarak bugün geldiği zor noktaya gelmeyi hak eden bir kulüp değildi. Ama birden fazla kifayetsiz muhteris arasındaki koltuk kavgasında A.Gücü önce finansmanı, sonra tüm kadrosunu kaybetmiş ve çok genç, tecrübesiz, amatör bir kadroyla oynamaya mecbur kalmıştı. Tabii sonuç belli. A.Gücü çoktan küme düştü.
Ancak dünkü maçın yayıncı kuruluş tarafından verilen istatistiklerine bir bakın, A.Gücü'nün en çok koşan 6 oyuncusuyla, F.Bahçe'nin en çok koşan 6 oyuncusunu karşılaştırın; F.Bahçe'nin en çok koşan oyuncusu A.Gücü'nde olsaydı bugünkü oyunuyla ilk 11'e giremeyecekti. F.Bahçe sahada maçın çok zorlayıcı olmayacağı bilinci altında geri dörtlüde Bilica, orta alanda Stoch ve Emre (yani Alex'siz) ileride Topuz, Sow ve Dia'ya yer veren bir 11'le çıktı. Daha 15. dakikada Sow ortadan kaçtı ve kendisine aktarılan topa müthiş bir sol vuruş yaparak F.Bahçe'yi 1-0 öne geçirdi. Bu da zaten oldukça düşük olan tempoyu iyice düşürdü. F.Bahçe topa hakimdi ama gol girişimi açısından bir etkinliği yoktu.
EMRE'NİN SİNİRİ KİME?
Maçın ikinci devresinde A.Gücü, İshak'ın uzak çaprazdan şutuyla bir gole kavuşabilirdi ama savunmaya çarpan top korner oldu. 70'te orta sahadan, savunmanın göbeğine koşan Topuz F.Bahçe'yi 2-0 galip duruma geçirdi. Maçta kimseyi heyecanlandıracak bir şey olmadı demeliyiz. 72. dakikada Stoch'un yerine Özgür Çek ve Dia'nın yerine Bienvenu'nün de gelmesi hiçbir şeyi değiştirmedi. Bu kadar iddiasız ve çekişmesiz bir maçta bile Emre gene sinirliydi. Herhalde yaşlandığından olacak! Maçtaki en heyecan verici olgu ise 85. dakikada tribünlerde yakılan ateşin, yangın mertebesine büyüyüp bütün stadı dumana boğmasıydı. Fazla yazılacak da bir şey yok!

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''