• $13,505
  • €15,3591
  • 798.808
  • 2052.5
31 Ocak 2011 Pazartesi

Kupa dümeni tutmadı

Dün Fenerbahçe uzun zamandır ilk defa takım oldu, koştu, bastı, pres yaptı ve rakibi ezdi. Oyundan baskı nedeniyle düşen Trabzonspor orta alanı ve forvetleri ise çıldırdı. Beklentilerin büyük olduğu Jaja, Colman ve Engin tamamen bireysel oyuna döndüler. Umut, Burak gibi düz oyuncular da kayboldular.

DALGA GEÇMİŞLER
Sonuçta ortaya çıkan; Trabzonspor'un ocak ayında dalga geçmiş olduğu ve kupayı boşlamalarının ise anlamsız olduğu idi. 23 dakikada 2 gol yiyiverdiler. Fenerbahçe'nin, istatistiklerine baktığımızda karşılaşmaların sadece ilk devresi sayılsa lider olurdu. Ama bu maçta istatistiği bozdu.
İleride Dia ve Niang, orta alanda Mehmet Topuz, Gökhan Gönül ve Emre çok iyiydiler. Sarı-Lacivertliler ilk devrede üç pozisyon ve 2 gol çıkardı. Trabzonspor ise kocaman bir 0'dı. Sadece karambol yaratabildi.

BASKI KALKTI
İKİNCİ devrede Colman'ın yerine Yattara girince Fenerbahçe savunmayı kendi sahasına çekti. Önce oyun dengelendi sonra da gerilim ve kartlar gündeme geldi. 65'te Fenerbahçe, 69'da Trabzonspor 10'ar kişi kaldı. Bu devrede futbol hiç yoktu.
Fenerbahçe'de Yobo, ikinci devrede savunmayı ayakta tutan isim oldu. Trabzonspor'da ise mücadelenin tümünde genç file bekçisi Onur dışında görevini yapan kimse yoktu! Sonuç olarak, Fenerbahçe ve Aykut hocanın üstündeki baskı kalkmış oldu.

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı  olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

Doğum yapan zebrayı canlı canlı yediler! İşte o dehşet anları

Balıkçıların ağına takıldı! Korkudan kimse yanına yaklaşamadı

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor