• $7,416
  • €8,9885
  • 437.505
  • 1467
31 Ocak 2011 Pazartesi

Kupa dümeni tutmadı

Dün Fenerbahçe uzun zamandır ilk defa takım oldu, koştu, bastı, pres yaptı ve rakibi ezdi. Oyundan baskı nedeniyle düşen Trabzonspor orta alanı ve forvetleri ise çıldırdı. Beklentilerin büyük olduğu Jaja, Colman ve Engin tamamen bireysel oyuna döndüler. Umut, Burak gibi düz oyuncular da kayboldular.

DALGA GEÇMİŞLER
Sonuçta ortaya çıkan; Trabzonspor'un ocak ayında dalga geçmiş olduğu ve kupayı boşlamalarının ise anlamsız olduğu idi. 23 dakikada 2 gol yiyiverdiler. Fenerbahçe'nin, istatistiklerine baktığımızda karşılaşmaların sadece ilk devresi sayılsa lider olurdu. Ama bu maçta istatistiği bozdu.
İleride Dia ve Niang, orta alanda Mehmet Topuz, Gökhan Gönül ve Emre çok iyiydiler. Sarı-Lacivertliler ilk devrede üç pozisyon ve 2 gol çıkardı. Trabzonspor ise kocaman bir 0'dı. Sadece karambol yaratabildi.

BASKI KALKTI
İKİNCİ devrede Colman'ın yerine Yattara girince Fenerbahçe savunmayı kendi sahasına çekti. Önce oyun dengelendi sonra da gerilim ve kartlar gündeme geldi. 65'te Fenerbahçe, 69'da Trabzonspor 10'ar kişi kaldı. Bu devrede futbol hiç yoktu.
Fenerbahçe'de Yobo, ikinci devrede savunmayı ayakta tutan isim oldu. Trabzonspor'da ise mücadelenin tümünde genç file bekçisi Onur dışında görevini yapan kimse yoktu! Sonuç olarak, Fenerbahçe ve Aykut hocanın üstündeki baskı kalkmış oldu.

<p><span>MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. HDP E

PKK'nın bir kolu gibi çalışan HDP kapatılacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Ocak 2021)

Başkan Erdoğan, AK Parti'nin Erzurum Olağan Kongresi'ne canlı bağlantı ile katıldı