• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
21 Kasım 2011 Pazartesi

Kötü futbol bol pozisyon

İnönü Stadı'nda futbol kalitesi düşük olmakla beraber çok sayıda gol girişimi olan ve maçın içinde hakimiyetin ilk 20 dakikada ve son 10 dakikada G.Saray'a ait olduğu ama aradaki bölümde çok daha ciddi pozisyonlara giren tarafın Beşiktaş olduğu bir maç oynandı.
Maçın ilk 20 dakikasında G.Saray, Selçuk, Melo ve Ayhan'dan kurulu Engin ve Kazım'ın da katkı yaptığı orta alan ve kanat girişimiyle Beşiktaş'ı baskı altında tuttu. Bunda Beşiktaş'ın oyunu geride kabul etmesi ve iki kanat oyuncusu Simao ve Quaresma ile kontratak yapma planı rol oynadı. Maçın sürprizi çok büyük bölümde her iki takımın da en etkili oyuncusunun Quaresma olmasıydı. Bugüne kadar oynadığından çok daha gayretli ve etkili bir oyun sergiledi, gol girişimleri yaptı.
G.Saray ise ileride bıraktığı Elmander'in çok yalnız kalması nedeniyle ilk demlerde Kazım ve Selçuk vasıtasıyla kullandığı şutlar dışında gol girişimi yapamamıştı. İlk 20 dakikada G.Saray yorulurken Melo'nun çok kötü gününde olduğu genç Semih ve Melo'nun erken kart gördüğü ortaya çıktı ve G.Saray'ın oyunu giderek dağıldı. Maçın ikinci devresinde Fatih Terim, Ayhan'ın yerine Sabri'yi alarak daha dirençli bir orta saha yaratmaya çalıştı ancak Sabri çok erken sakatlandı. Beşiktaş'ta genç Veli'nin yerine genç Necip'i oyuna aldı ama o da erkenden sakatlanarak çıktı.
MUSLERA DEVLEŞTİ
Terim, Melo'nun top kayıplarına 60 dakika dayanabildi ve sonra onu çıkartıp Baros'u alarak iki forvetli oyuna döndü. Maçın 20. dakikasından 80. dakikasına kadar ağırlığını koyan ve pozisyonlara giren Quaresma ve Beşiktaş forvetleri Muslera'yı ve savunmayı aşamadılar. İstatistiklere bakılırsa bu iki takımın attıkları ve yedikleri gol sayıları eşit. Puanları eşit olmasa da maçı kazanmaya yakın olan Beşiktaş biraz daha şanslı olsaydı kazanabilirdi. G.Saray'da Ujfalusi, Semih ve Muslera göze çarpan oyuncular olurken Beşiktaş'ta Quaresma ve Ernst ile savunmanın göbeği etkili göründü. Maçın galibi Beşiktaş olabilirdi ama G.Saray bir puanı kaptı diyerek bitirelim.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak