• $15,8853
  • €16,8488
  • 943.184
  • 2393.61
5 Ekim 2012 Cuma

Koşan takım kazandı

F.Bahçe dün Almanya'da ihtiyacı olan sonucu yakaladı. Ve deplasmanda farklı bir galibiyet aldı.
Aslında Alman takımının çok fazla silahı yoktu. M'gladbach'ın oyununda dikkati çeken şey; kontratağa çok hızlı ve çok sayıda oyuncuyla çıkmalasıydı.
F.Bahçe takımında savunmanın göbeğinin Egemen ve Bekir'den oluşması ve pozisyon bilgisi çok kuvvetli olan Yobo'nun sahada olmaması F.Bahçe'nin, rakibin hızlı hücumları karşısında beklemesine yol açıyordu.
Ancak Aykut Kocaman'ın rakibe ileride baskıyı yapan yaklaşımı zaman içinde oyunun kontrolünü tamamen F.Bahçe'ye geçirdi. F.Bahçe maça 17. dakikada yediği golle 1-0 mağlup başladı. Ancak 71. dakikada skoru Kuyt'ın golüyle 3-1 galibiyete çevirdi.
Böyle durumlarda takımlarımız skoru korumak için sertleşmek yerine yumuşuyorlar. Nitekim 74. dakikada yenen golle skor 2-3 oldu. Aykut Kocaman, burada önemli bir müdahale yaptı ve temposu düşmüş olan Sow'un yerine Krasiç'i aldı. Bu değişiklikle F.Bahçe'nin skoru 4-2 lehine çeviren kontratak golü de geldi.

ÇUKURDAN ÇIKTILAR
Maçın son demlerinde Kuyt'ın yerine Selçuk'un alınması da yerinde bir değişiklikti. F.Bahçe, rakibinin zayıf olmasına rağmen tümü koşan oyunculardan oluşan kadrosuyla başarılı oldu.
Caner ve Gökhan gibi oyuncular önemli katkı yaparken, Meireles tekrar takımın lideri rolüne soyundu. Baroni ise santrforun arkasında yer alırken, hem iyi oynadı hem de mükemmel bir frikik golüyle skoru 1-1'e getirerek F.Bahçe'yi çukurdan çıkaran kahraman oldu.
Aykut Kocaman'ın kafasındaki koşan takım bu sefer deplasmanda, Avrupa kupası maçında farklı kazandı. Böylece koşan takımların Avrupa'da daha başarılı olacağını gösterdi.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister