• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
11 Ocak 2016 Pazartesi

Koşan takım kaybetti koşmayan kazandı

F.Bahçe, Türkiye Kupası'nda bir alt ligde oynayan Giresun ile deplasmanda karşılaştı. Bu maçı izlerken elimde Pereira'nın gazetelere maç öncesi verdigi beyanatı kesmiş ve hazır tutmakta idim. Pereira kısaca "F.Bahçe'de savunmayı sağlamlaştırdım, takım en az gol yiyen takım oldu. 2. devrede aslanlar gibi hücum da oynayacağız" şeklinde iddialarda bulunmuştu. Bu maç öncesi beyanatı, maçı seyredenler için oldukça komik hale geldi.

F.Bahçe'nin sorunu belli. Mehmet Topal gibi çok etkili bir oyuncusu var. Ama Mehmet Topal'ı savunmanın önünde oynatmak mecburiyetinde. Mehmet Topal orada olmadıgı zaman F.Bahçe savunması hiçbir şekilde etkili olamıyor. İkincisi, bütün günah ve sevabıyla Volkan ligin en iyi kalecisi. Birçok gol girişimini önleyerek takımın gol yememesini sağlıyor. Ama F.Bahçe'nin oyun kurucusu yok. Oyun kurucu diye Diego oynatılıyor ama dün Diego da yoktu. Bu nedenle F.Bahçe'nin karşısında Giresunspor iki tane gol yedi ama ezilmedi.

Souza'nın ayağındaki topu almak için hem kaleci hem de sağ bek altı pası terk edince hücum becerisi çok sınırlı olan Souza dar bir açıdan gol attı. Bu basit savunma hatalarıyla yenmiş bir goldü. Souza gol becerisiyle tanınan bir oyunu değil.

Aslında Giresun'un da pozisyonları vardı. 30. dakikada Dodo, Volkan'ın çıkışla boşalttığı kaleye gol vuruşunu yapamadı. Sanıyorum ki arkadaki apartmanların camları kırıldı. 44. dakikada ise Vedat'ın şutunu Volkan kesti.2. yarıda Giresun daha da açıldı. Ama son vuruşu yapma becerileri oldukça kıttı. Buna karsılık Pereira oyuncu degişiklikleri yaparak gidişatı değiştirmeye çalıstı. Çok durgun olan Markovic'in yerine Volkan'ı ve yorulan ve hata yapan Ozan'ın yerine de Mehmet Topuz'u oyuna aldı.

Giresun savunmasının arkasına atılan bir topta bu sefer Giresun kalecisi çıkmadı ve Fernandao ayağının ucuyla skoru 2-0 F.Bahçe lehine çevirdi. F.Bahçe'nin 2 golü olmasa 'Bu iki takım herhalde aynı ligde ama ligin dibinde oynuyorlar' denirdi. İki gol de bireysel hatalardan ve bireysel becerilerden doğdu. F.Bahçe, Türkiye'de şampiyonluğu kazanacaksa ve Avrupa'da da bir yerlere gidecekse bu Diego'yla ve Souza'yla olmaz. Ciddi bir oyun kurucuya gereksinim var. F.Bahçe ciddi bir oyun kurucuya teslim edilmezse şampiyon olamaz. 1-0'lık galibiyetler şampiyonluga yetmez.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

Güvenlik güçleri teröristlere göz açtırmıyor!

Keykubadiye Sarayı'ndaki kazılarda ortaya çıktı! 1220'li yıllarda yapıldı

2021'in en etkili kadınları seçildi! İşte listede yer alan isimler