• $7,4297
  • €9,0157
  • 442.789
  • 1540.21
05 Kasım 2011 Cumartesi

Koşan kazandı..

Maçtan önce televizyona beyanat veren Aykut Kocaman, bazı ipuçları vermişti. Kocaman'a göre tabii ki Alex'in yokluğu önemli bir faktördü. Ama Alex'in yokluğunun ötesinde Aykut hoca, karşılarında adam adama savunma yapan, koşan, futbol kuralları içinde kalmak şartıyla çok fiziki ve sert oynayan bir takımla karşılaşacaklarını; işlerinin çok zor olduğunu söylüyordu. Aynen de dediği gibi oldu...
İlk devrede F.Bahçe, bir de şanssızlık yaşadı. 20. dakikadan sonra sakatlanan Ziegler çıktı; yerine giren Stoch forvete geçti. Son haftalarda ileride çok formda olan Caner de bek oynamaya mecbur kaldı.
Dakikalar ilerledikçe açık-seçik gözüktü ki; ileride pres yapan ve katı adam markajıyla yardımlaşmayı birleştiren Sivas, bütün topları F.Bahçeliler'in ayağı değmeden kesiyor, topa karşı her zaman iki kişi ile mücadele ediyordu. Bunda Bekir'in çok hata yapması, Gökhan'ın geçmiş standardından düşük oynaması önemli etken oldu. Bienvenu'nün bir fonksiyonu olmamasını da eklediğiniz zaman koca ilk devrede Sivas'ın dört pozisyon ve golüne karşılık, F.Bahçe'nin kötü isimlerinden Sezer'in 29'da uzaktan attığı ve Borjan'ın kurtardığı pozisyon dışında hiçbir icraatı yoktu.

YORGUNLUK BELLİ ETTİ
Sivas'ta ise kanat oyuncuları Pedriel ve Grosicki müthiş oynarken, Eneramo'da ideal bir santrfor görüntüsü veriyordu. Nitekim Sivas'ın golünü de Pedriel'in pasında Eneramo attı. Devrede Kocaman, Sezer'i çıkarıp Selçuk'u aldı; Cristian'ı ileri sürdü. 75'te ise ikinci golü yedikten sonra Baroni'nin yerine Semih'i alarak forveti dörtledi. Ama Fenerbahçe çok yorgundu ve iyi oynayan bir tek oyuncusu bile yoktu.  F.Bahçe 27 maç sonra yenilirken, hiçbir takımın koca bir sezonda form düşüklüğü sergilememesi ve yorgun gözükmemesi mümkün değildir.

<p><span>İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri HDP Binası'na 6 saatlik

Kandil değil HDP binası

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Beş asırlık Tarihi Maraş Çarşısı'nın dış cephesi yenileniyor

Kimyasal tuvalet, bomba gücü göstergesi, radyasyon ölçüm cihazı... Nükleer sığınak açık artırmaya çıkarıldı