• $15,9188
  • €16,7519
  • 927.353
  • 2394.83
30 Eylül 2016 Cuma

Kollektif oyun farkı

Fenerbahçe dün oyunun başında çok gayretli gözüktüğü ve gol atıp öne geçtiği maçta ikinci devrede kendi kalesinin önüne geriye yaslanıp az daha aslında F.Bahçe'(ye gol atacak becerisi olmayan Feyenorda gol fırsatı veriyordu. Son dakikada F.Bahçe zor kurtuldu diylebiliriz. Maçın başında F.Bahçe son derece fgayretli ve gol atma arzusundaydı. 18. dakikada Kuyz'un ayığından kapılan topu Ozan EAmenike'ye verdi. Ve Emenike ters köyele yerden ber vuruşla F.Bahçe'yi öne geçirdi. Bu süreçte F.Bahçe'nin topa %60'a %40 hakim olduğunu söyleyebiliri. Maçın ilk devresinde ise Feyenord'un Fener kalesine etkili olarak gelen tek bir şutu bili yoktu.

İkinci devrede Feyenord 50. dakikada Kuyt ile gollük bir pozisyona girdi. Ve Volkan golü çok iyi engelledi. 62. dakikada Lens'in ortasında Souza gol pozisyonunu dışarı attı. Bundan sonrada F.Bahçe teklemeye başladı. 72. dakikada Volkan'ın kaleye gitmekte olan şutu Skernten müthiş kesti. F.Bahçe'de İsmail ve Van Persie, Hasan Ali ve Emenike değişikliği yapldı. 78'de Lens savunmayı aştı ama gol vuruşunu yapamadı. 80'de Hollanda da oynayan Bilal'in şyutunu Volkan kesti. 86'da Alper oyuna girdi ve biraz canlılık getirdi. Son 20 dakikada F.Bahçe gol yiyebilirdi.

F.Bahçe'de kaleci Volkan, Lens, Emenike ve Ozan etkili oynadılar. Özet bir ifadeyle Feyenord oldukça zayıf bir takım ama F.Bahçe bu sezon bütün maçı aynı tempoda oynayamadığı için sürekli tehlike yaşamakta.

F.Bahçe takımında teknik Advocaat, takımına kollektif oynamayı öğretecek ve takım oyuhnuyla maç kazanacak duruma gelmek istiyor. Ama F.Bahçe'nin oyuncu yapısına bireysel oyuna müsait. Bu nedenle F.Bahçe koşmakta çabalamakta ama ikinci golü bularak rahatlayamaz durumda idi.

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

Mersin'de film gibi operasyon! 50 adrese helikopter destekli uyuşturucu baskını

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı