• $9,3346
  • €10,8705
  • 533.253
  • 1429.7
28 Ocak 2014 Salı

Kimsenin kimseden farkı yok

Futbolumuzun neden Dünya Şampiyonasında olmadığını gösterecek en büyük delil lig’de ikinci yarının ilk haftasındaki sonuçlardır. Zirveye yakın, zirve adayı kulüpler mesela G.Saray, Trabzon, Beşiktaş, Kasımpaşa gibileri uyurgezer maçlar oynayarak beraberlikle sahadan ayrılmış ve lider F.Bahçe'nin puan farkını arttırmasına olanak sağlamışlardır. Pazartesi günü yapılan tüm yorumlarda F.Bahçe'nin çok kolay bir maç kazanacağı ve rahatlayacağı şeklindeydi. Ama F.Bahçe dün adeta kan kustu. F.Bahçe de Alper, Webo ve Salih yoktu. Emre de kenardaydı. Ama Konya'da da Erdinç, Güven ve Mehmet yoktu. Konyaspor ligin 14. süydü, gol atma beceresi kuvvetli mi zayıf mı belli olmayan bir takımdı. Çünkü Gekas gol üretemiyordu. Ancak maç başlayınca bir F.Bahçe klasiği sergilendi.
F.Bahçe'nin iki tane temel zayıflığı var. Bir tanesi; Cristian ve Meireles'ten oluşan orta sahası zayıf bir orta saha. İkincisi; F.Bahçe savunması kendi 18'inden ileri çıktığı zaman eksik adamla yakalanırsa golü yiyor. Nitekim 21. dakikada o zamana kadar santrayı geçmemiş olan Konya, F.Bahçe'yi 3’e 4 yakaladı ve Campos’un şutuyla beklenmedik bir şekilde öne geçti. Mesut Bakkal'ın takımı, F.Bahçe orta alanının zayıflığının farkında olduğundan tüm pozisyonlarda iki kişi boğuşan Emenike'nin hücum gücünü azalttı. Diğer taraftan F.Bahçe'nin iki kanat oyuncusu Gökhan ve Caner’i de elinden geldiği kadar oyun dışı tutmayı denedi. 39. dakikada Emenike'nin hücumunda top savunmanın eline çarptı hakem düdük çalmadı. 44'de ise duran topa Alves kafa ile golü attığında 1-1 beraberliği sağladığında kale içinde ofsaytta olan futbolcu vardı. Golün 44. dakikada gerçekleşmesi yine bir F.Bahçe klasiğiydi..
1-1 başlayan ikinci devrede Ersun Yan al Cristian'ın yerine Emre'yi aldı ve pozisyon yaratmaya çalıştı. 48. dakikada Gökhan'ın kendi kalesine vurduğu top kale direğinden geri döndü. 80. dakikada ise F.Bahçe tesadüfi bir golle 2-1 öne geçti. F.Bahçe'nin orta sahası işlemiyor. 4-4-2 oynayan Konya savunması, F.Bahçe'yi rahatsız etti. İki tamın arasındaki kadro farkına bakılırsa F.Bahçe'nin ilk devredeki uyurgezer hali ve gollerin savunma oyuncularından geliyor olması enteresan. F.Bahçe üç puanı çok zor aldı.

<p>Makyaj insanı güzel gösterdiği gibi hiç istemediği şekilde de gösterebilir. Çünkü güzel gösteren

En sık yapılan 5 makyaj hatası nelerdir?

MTA Yerleşkesinde patlama oldu

Dünya'ya devasa bir asteroid çarpınca neler yapılacak?

WhatsApp'tan yeni güncelleme! Yedekler de korunacak