• $13,3778
  • €15,2122
  • 793.01
  • 2029.78
23 Ocak 2017 Pazartesi

Kazanmak isteyen kazandı

Dün ligin gidişatı bakımından ve takımlar açısında çok önemli bir maç oynandı. F.Bahçe 4. durumdaydı ve 32 puanı vardı. Zirvenin 7 puan altındaydı. Dünkü maçı kaybetseydi, Başakşehir 42 puana gelecek, F.Bahçe de 32'de kalacaktı. F.Bahçe, 36 puanda kalan G.Saray'ın burnunun dibine yanaştı. Ligin zirvedeki favorilerinden Beşiktaş ise bugün Alanya'da oynayacağı maçı kazanırsa, F.Bahçe'yle arasını daraltmamış olacak ve 41 puana gelecek.

F.Bahçe takımı, stada gelen 22 bin kadar seyirci tarafından daha maçın ilk saniyelerinde büyük destek gördü. Oyuncular da oyuna müthiş konsantre olmuşlardı. Fizik olarak güçlü ve kolektif çalışan bir takım görüntüsü verdiler. Ama maça o kadar gerilimliydi ki; her oyuncu her pozisyonda hakeme itiraz ediyordu. Bülent Yıldırım'ın sinirleri sağlam olmasına rağmen oyuncuları sert bir şekilde ikaz etmesi gerekti. Maçın bütününü 'Bir sarı kart yağmuru vardı' diye anlatabiliriz.
İlk yarım saatte Başakşehir, tamamen savunmaydı. Kolay kolay orta sahayı geçemedi. 28'de Ozan Tufan'ın gollük vuruşu Emre'ye çarpınca, kaleci Volkan bir tarafa, top bir tarafa gitti ve F.Bahçe öne geçti. Emre'ye top çarpmasa, gol olmazdı. Ama futbol böyle bir oyun. Bütün sporlardan çok daha fazla şansa ve tesadüfe ihtiyaç var.

Diğer taraftan 31'de Visca, hücuma döndü ve F.Bahçe kalesine şut attı. Devrede Başakşehir'e Caiçara ve F.Bahçe'de de Karavaev girdi. İkinci devrenin başında Başakşehir, stratejiyi değiştirmişti. Ama bir problemi var. Emre orta sahada geriye dönük oynamazsa, top hücuma geçemiyordu. Emre hücuma giderse de savunmanın önü boş kalıyordu. 50'de Visca'nın şutunu kaleci Volkan kurtardı. 55'te de Cengiz'in şutunu Volkan çıkardı. 75'ten sonra iki takım da oyun değişiklikleri geldi. F.Bahçe'de Salih, Başakşehir'de de Mossoro oyundan çıktı. Bu arada 73'te bir de penaltı vardı. Eren penaltıya neden oldu. Fernandao da penaltıyı kaçırdı.

Bütün penaltıları kalecilerin sağına atan Fernandao, bu sefer sola atınca Babacan izin vermedi. Advocaat, 83'te Fernandao'nun yerine Van Persie'yi oyuna soktu. F.Bahçe bu maçı kazandı. Çünkü oyuncuların tümü maçı kazanmak için çabaladıklarını belli etmişlerdik. Sağ bek Şener en çok koşan isimdi. Ancak Şener çok sert hareketler yapabiliyor. Çok öfkeli bir surat sergiliyor. Alt tarafı bir maç.

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı  olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında