• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
13 Şubat 2016 Cumartesi

Kasımpaşa santrayı bile geçemiyordu

Fenerbahçe dün muhakkak kazanması gereken bir maçı son derece kolay kazandı. İnsan üzülüyor. Fenerbahçe maç fazlasıyla ligin lideri, Kasımpaşa’da yedinci durumda, dördüncü, beşinci, altıncı bile olabilir ligde. Her iki takımda da eksikler vardı. Özellikle Fenerbahçe’de Mehmet Topal’ın yokluğu ve de Souza’nın yokluğu önemliydi. Kasımpaşa’nın da kilit oyuncuları sahada yoktu.

Maçın ilk devresinde 32. dakikaya kadar Kasımpaşa santrayı geçip, Fenerbahçe’nin yarı sahasına bile girememiş olabilir. Üstelik 32. dakikada uzaktan atılan bir şut ile kaleciye antrenman bile vermiştir. Maçın ilk devresi bittiğinde Fenerbahçe yüzde 64 topa hakimdi, 5 tane gol pozisyonu vardı ve Diego’nun attığı golle de 37’nci dakikada 1-0 öne geçmişti.
İlk devre böyle bitecek denirken de Fenerbahçe bir penaltı kazandı, rakip savunmacı kırmızı kartla sahadan çıktı. Kasımpaşa 10 kişi kaldı ve Van Persie’nin penaltı golüyle de tabela 2-0 olmuştu.

Maçın ikinci devresinde de gene Fenerbahçe’nin hakimiyeti devam etti. Fenerbahçe’nin en aktif ve en gol atma hevesli oyuncusu Diego idi. 49. dakikada Diego’nun şutunu kaleci kurtardı. 64’te ise gol pozisyonunda Diego vuramadı. Kasımpaşa’nın bana sorarsanız ilk ciddi gol girişimi 68’inci dakikada Malki’nin çektiği şut ve Volkan’ın kurtarışı ile gerçekleşti.

Fenerbahçe bu arada oyuncu değişiklikleri de yapmıştı. Ve Alper ile Fernandao, Van Persie ve Volkan yerine oyuna girmişlerdi.

87. dakikada ne olduysa oldu, Kasımpaşa birden açıldı ve Gökhan’ın ıskaladığı top sonunda Kasımpaşa’nın tek golü atıldı. Skor 3-1 oldu.

Bu maç Türk futbol tarihine hiçbir şekilde geçemeyecek bir maç. Maç Fenerbahçe lehine o kadar tek taraflıydı ki, dışarıdan gelen birine sorsanız ‘bu Kasımpaşa takımı hangi düzeyde futbol oynuyor’ diye her halde ‘amatör kümeden bir takım’ derdi.

Tabi Fenerbahçe’de tekrar etmem lazım ki, farklı galibiyetine en çok katkı yapan Diego olmuştu. Ama şunu da söylemek gerekli. Fenerbahçe bu sezon bir oyun kurucu bulamadı. Orta sahayı toparlayacak bir oyuncu çıkaramadı. Ve bunun faturasını sezon bittiğinde çok ağır ödemiş olabilir.

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!</p>

Saklambaç Ustası Bu Tarla Faresini 'Görmelisin'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi