• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
19 Mayıs 2013 Pazar

Karabük inandı ve kazandı

Dün müthiş bir futbol günüydü. Bahsettiğim futbol gününün önemli maçları, küme düşme hattındaki Karabük, İBB ve Akhisar’ı ilgilendiren karşılaşmalardı. Gazetedeki görevim icabı, Karabük’le F.Bahçe arasındaki maçı izledim. Maçın ilk devresinde, Karabük büyük bir gerilim içindeydi. Oyuna çok sert başladı, kartlar gördü. Ancak çok şeyler beklediği iki oyuncusu Shelton ve LuaLua’nın ilk devrede katkı yapmıyor olmaları Karabük’ü son derece sınırlı pozisyonla bıraktı. Bu gidişatın tam tersi de sakin ve akıllı oynayan F.Bahçe çok sayıda isabetli pas yaparak 5 tane gol pozisyonu yarattı. Ama sadece bir tanesinde 33. dakikada Mehmet Topuz’un mükemmel kafasıyla öne geçti.
F.Bahçe’nin karşısında 5 pozisyondan 4’ünü kurtaran kaleci Tomic vardı. Maçın ilk devresinin kahramanı oldu. Devre arasında Shelton oyundan alındı, Mabiala ise sakatlık nedeniyle çıkmak zorunda kaldı. Oyuna giren Hakan Söyler’le İlhan Parlak önemli katkılar yaptılar. Maçın ikinci devresi F.Bahçe için bir soğuk duştu. 46. dakikada F.Bahçe kalecisi Mert, hızlı hücumda savunmanın arkasına sarkan Gökhan’ı penaltıyla durdurdu. LuaLua skoru 1-1 yaptı. Daha F.Bahçe ayılmadan, 50. dakikada müthiş bir performans sergileyen Ahmet İlhan, Karabük’ü 2-1 öne geçirdi. Karabük stadındaki seyirci reaksiyonunu görmek gerekirdi. Karabük antrenörü Suat Sarıca çok yerinde değişiklikler yaptı ve temposu düşmüş olan Gökhan takımdan alınarak orta saha oyuncusu Hakan Özmert’i 68. dakikada oyuna sürdü. Bu değişiklik Karabük’ün orta sahada daha iyi savunma yapmasını sağladı.

KARABÜK SAMPATİK

Aykut Kocaman ise değişiklik yapmakta oldukça geç kaldı. Mehmet Topal’ın yerine Stoch’u ve Cristian’ın yerine Caner’i ve Sow’un yerine Semih’i aldığında yapmış oldukları geç değişikliklerdi. F.Bahçe, maçın sonunda 2-2 beraberliği yakalasa da ikinci devrede inanılmaz bir katkı yapan İlhan Parlak, Ahmet İlhan, LuaLua ve müthiş bir Webo kafasını kurtaran Tomic’i geçemedi ve maç 3-2 Karabük lehine sonuçlandı.
Karabük, sempatik bir takım. İyi futbol oynayan bir takım. Bu gerilim pozisyonuna düşmemeliydi. Ama sonunda kenetlendi ve F.Bahçe’yi yenerek kümede kaldı. Maçı seyretmeyenler zannetmesinler ki F.Bahçe dalga geçti. F.Bahçe galibiyet için oyunyordu ve galip gelme pozisyonları eline geçmişti ama Karabük’ün inancını yenemedi.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi