• $18,0681
  • €18,2505
  • 1018.44
  • 3020.01
8 Şubat 2015 Pazar

Kalecilerin maçı

Dün ligin en önemli şampiyon adayı ile, ülkenin üst düzey takımlarından birinin maçı vardı.

Trabzonspor ligin ikinci en çok gol atan takımıydı ama bütün maçı 4-5-1 savunma ile oynadı, kalesinde 10’a yakın gol pozisyonu gördü. Bunun 6-7 tanesini kaleci Hakan çok üstün bir oyunla kurtardı. Diğer taraftan Fenerbahçe en az 5-6 pozisyonda kafa vuruşlarını ve şutları etkili bir şekilde kullanamadı ve bunun sonucu olarak maçın ilk devresi 0-0 berabere biterken, maçın son dakikasına kadar aynı durum devam ediyordu.

F.Bahçe’de en az 2-3 gol pozisyonu kurtaran Volkan, özellikle 18. dakikada Mehmet Ekici’nin mükemmel frikiğini son derece güzel bir hareketle kurtararak F.Bahçe’nin erken gol yemesini engelledi. Diğer tarafta sahanın diğer yıldızı da Trabzonspor kalecisi Hakan’dı. Trabzon savunmasında göbekte oynayan Medjani savunmayı ayakta tutan oyuncu oldu. Ama Trabzon’un iki beki zayıflık gösterdiğinden F.Bahçe kanat ataklarından sürekli pozisyon buldu.

Maçın bitimine az bir süre kala oyundan alınan Emenike, yine önemli bir katkı yapmadı. Alper’de yine geçen haftaki gibi fizik gücünü kullanarak etkili oldu ama oyun organizasyonuna katkı yapmadı.

Böylece F.Bahçe’nin oyundan çıkana kadar en iyi oyuncusu Diego idi. Kuyt’ın da pasif görünüp oyundan erken alındığını ekleyelim. Maçın bence en güç durumda olan kişisi hakem Bülent Yıldırım’dı. Trabzon Kulüp Başkanı’nın maç öncesi gereksiz ve saçma konuşmaları maçı, oyuncuları ve hakemi germişti. Her şeye rağmen Bülent Yıldırım son derece başarılı bir yönetim sergiledi ve oyuncuları da yatıştırdı. Hatırlanırsa F.Bahçe bundan önceki haftalarda maçın başlarında erken gol bulup ondan sonra yan gelip yatmıştı.

Ama bu maça çok hızlı başladı ve on dakika Trabzon kalesine geldikten sonra Trabzon kontratakla da olsa ileri gitmeye başladı. Ama orta sahada oynayan Mehmet Topal ve Selçuk ikilisi pek başarılı olamadılar ve hücuma katıldıklarında da kafa ve ayak vuruşu yapamadılar. Trük futbolu kalecilerle ayakta kalıyor

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi