• $7,4021
  • €9,0182
  • 441.016
  • 1537.05
27 Nisan 2012 Cuma

Kader adamı Semih Şentürk

Doğruyu söylemek gerekirse benim Türkiye liglerinde en çok takdir ettiğim takımlardan biri Karabük'tü. Ligin başında küme düşme durumuna gelen Karabük ikinci devrede Bülent Korkmaz yönetiminde ve transferlerin de katkısıyla kendi sahasında inanılmaz bir galibiyet dizisi üretmiş ve Türkiye Kupası yarı finaline kadar da yükselmişti. Gerçi Karabük deplasmanda pek maç kazanmıyordu ama hani biraz direnmesi de beklenirdi.

Karabük'ün karşısında ise ilk 11'i denilebilecek kadrodan tam 8 tane oyuncusu çeşitli nedenlerle ya oynamıyordu ya da kenarda oturuyordu. Maçın başlangıcında her iki takım da son derece tutuktular ve eğer maça asılan biri varsa pres yapmaya çalışan Karabük denilebilirdi. Ancak bu çok uzun sürmedi. F.Bahçe toparlandı ve ilk 35 dakikada üç adet gol girişimi yaptı.

Ama golü bulamadı. Ancak 36'da Semih'e yapılan faulden doğan frikiği Semih mükemmel bir vuruşla gole çevirince maçın kaderi belli olmuştu.

YAZLIK TURNUVA MAÇI
İlk devrede topa yüzde 73 F.Bahçe, yüzde 27 Karabük hakim. Ve Karabük'ün gol beklediği oyuncular ileride Mehmet Yıldız arkasında, Cernat ve İlhan ise sahada yok gibiydiler. İkinci devrenin başında ilk 10 dakikada Karabük biraz hareketlendi. Fener savunmasının hatasından faydalanan Cernat ilk olumlu pasıyla Mehmet Yıldız'ı gol pozisyonuna soktu; tek başına 20 metre giden Yıldız topu kaleci Mert'e nişanlarken Karabük'ün ümitlerini de gömüyordu. 58. dakikada Karabük Dia'nın ayağından ikinci golü de yedi.

Maç son 30 dakikada yazlık turnuva maçına döndü. Bülent Korkmaz değişiklikler yaptı ama sahada ligin ikinci devresinin Karabük'ü hiç yoktu. Shelton'un eksikliği de mazeret olamaz. Futbol analizi açısından anlamlı olabilecek hiçbir şeyin oynanmadığı bu maçta Aykut Kocaman yaptığı değişikliklerde bir sonraki maçları düşünüyordu. Bursaspor'un Es-Es'i 3-0 geçerek finale çıkışını seyrettim; F.Bahçe-Bursaspor maçı gene yedek kadroyla oynanırsa zor bir karşılaşma olur.

<p>Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz kararını açıkladı. Yüzde 17 olan politika faizi artmad

Yılın ilk faiz kararı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Uludağ'a yerleşen çiftin kentten uzak sıra dışı hayatı

Binlerce su maymunu taşkın nedeniyle Edirne'ye geldi