• $18,1143
  • €18,2169
  • 1017.08
  • 3020.2
23 Mayıs 2016 Pazartesi

İyi bir antrenman maçıydı

Dün hem Fatih Terim'in sahaya çıkardığı kadroyu beğendim hem de takımımızın oynadığı futbolu. Çünkü o İngilizler’le oynamak kolay değildir. Burunları bir karış havadadır. Ama klasik golümüzü de yedik.

Daha maçın 3. dakikasında bariz ofsayt olan bir gol atarak öne geçmişlerdi. Ama sonrasında 5. dakikada gol pozisyonumuzu kullanamadık. 13. dakikada ise Hakan Çalhanoğlu 1-1’lik beraberliği sağladı. Bu tabi 84 yılından bu yana 10 maçta atamadığımız bir goldü. Bu nedenlede mutlu olmamız lazım. İngilizler’in ilk sevinci bittikten sonra bizim daha iyi pas yaptığımız gözüküyordu. Yani maç denk hale gelmişti.

İkinci devrede takımı değiştirmeden oyuna başladık. 50. dakikada Cenk'in kafası, 53'te yine Cenk'in dönerek vurduğu top gol olabilirdi. Ancak 60. dakikadan sonra takımımızın yorulduğu ortaya çıktı.

70. dakika civarında onlar değişiklik yaparken, biz de yorulan Caner'in yerine İsmail'i ve kartlı olan Oğuzhan'ın yerine Mahmut'u orta alana aldık. 71. dakikada ise Mehmet Topal geriye hızlı dönemedi ve bir penaltıya neden oldu fakat Kane de topu dışarı attı. Maçın son 15 dakikasında ise fizik gücümüz iyice düşmüştü. Hakan Çalhanoğlu'nun yerine Olcay'ın girmesi fayda etmedi. Ve 83. dakikada bir kaza golü yedik. Attıkları gol, savunmaya çarpıp kaleye dönen topun yerde yatan kaleciye çarpıp içeriye girmesiydi.

İngilizler’in takımları son 10 yılda oynadığımız bütün İngiliz takımlarından daha az becerili. Bizim ise İngilizler’e karşı daha kolektif oynamayı ve topa hakim olmayı en az 70 dakika için becerdiğimiz ortaya çıktı.

Ama son 20 dakikada peşpeşe pozisyonlar da verdik. Son dakikalarda gol atma çabamız ise onların katı savunmasını geçemedi.

Ben bir antrenman maçı olarak faydalı olduğunu düşünüyorum. Çok eksiği olan takımımızın ise oldukça iyi olduğunu da söylüyorum. Ama maçın ilk dakikalarında gol yemek ve maçın sonlarına doğru bayılmaktan da artık kurtulmamız lazım.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi