• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
25 Mart 2012 Pazar

İlahlar istemedi

Futbol sahası ile oyun; hele Türkiye'de oynandığı şekliyle, dün maçın sonucunu belirleyen büyük çapta takımların futbolu, bireylerin becerileri değil tesadüfler sonucu ortaya çıkan gol pozisyonlarıydı.
F.Bahçe baştan önemli iki eksikle başlamıştı. Orta sahada Emre yoktu yerine Selçuk vardı. Sağ bekte de Gökhan'ın yerine Orhan vardı. Bu bir tercih miydi yoksa zorunluluktan doğan değişiklikler miydi bilemiyoruz.
Bursaspor'da da sol kanat oyuncusu Ozan yoktu, yerine Vederson sol kanatta oynuyor ve sol beke Hakan yerleşiyordu. Emre oyunda olmayınca F.Bahçe ileride çoğalamadı, ilk bölümde baskı altında kaldı, Alex ise geriye gelerek top taşıma görevine soyundu. İlk devrenin 41. dakikasında F.Bahçe, tesadüfi bir gol üretti. Alex'in çektiği frikikte top direkten geri döndü ve F.Bahçe orta alanına gitti. Oradan doldur boşalt topuna Bursa sağ beki kafayı vurdu. Vurmasa daha isabetli olurdu. 18'in hemen dışında boş duran Alex'in önüne düşen top Brezilyalı'nın karşısında savunma yokken yaptığı vuruşla köşeye takıldı. Bu pozisyon kabaca Alex'in, G.Saray'a attığı gole benzer bir goldü ve kurulan bir oyunla değil tesadüfle oluşmuştu.
İSABETLİ DEĞİŞİKLİKLER
İkinci yarıda bastıran takım yine Bursaspor'du. 58. dakikada Pinto, 18'in dışından vurdu top Volkan'ın parmak ucuna ve direğe çarparak dışarı çıktı.66. dakikada F.Bahçe savunmadan çıkarken Yobo, topu Sestak'a kaptırdı. Bu sefer tesadüfi pozisyonu bulan Bursaspor'du. Sestak'ın vuruşu yan direğin içine çarpıp geri döndü. Bu süreçte F.Bahçe takımı sallanıyordu. Aykut Kocaman, Stoch'un yerine Dia'yı sağ kanata aldı. Mehmet Topuz'un yerine de Caner'i sola koydu. Bu değişiklikler oyunu dengeledi. Bursa savunmadan Hakan'ı orta alandan Adem'i çıkartarak Turgay ve Barış'la hücuma döndü ama gidişatı değiştiremedi.
F.Bahçe analistleri hem G.Saray maçında hem de Bursa maçında Sarı Lacivertli takımın kendi sahasında olmasına rağmen organize bir gol pozisyonu üretemediğinin altını çizmek zorundalar.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''