• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
6 Aralık 2010 Pazartesi

İkinci yarılarda niye duruyor?

Dünka maç başlarken dikkat edilmesi gereken iki önemli gerçek vardı. Birincisi; Cernat sakatlandığı andan beri hem Karabük'ün, hem de Emenike'nin performansı düşmüştü. İkincisi; bir de Fenerbahçe gerçeği vardı. 14. haftasonu itibarıyla maçların ilk yarıları göz önüne alınırsa, F.Bahçe 35 puanla ve en yakın rakibinden 10 puan önde bulunuyordu. Ama 90 dakikalık gerçek klasmanda Fenerbahçe 30 puanla üçüncü ve lider Trabzon'dan 6 puan geride.

Yani maçların ikinci devresinde Fenerbahçe'ye tuhaf şeyler olabiliyordu. Fizik kondisyon sorunu mu, psikolojik mi yoksa yaşlılık mı bilinmez...

Maçın ilk devresinde Fenerbahçe genelde olduğu gibi çok hızlı başladı. Ancak daha 5. dakikada Emenike, Yobo'nun yanından gaza bastı ve sağ ayağıyla sol köşeye vurduğu topu Volkan güçlükle çeldi. Bu durumdan sonra da Yobo, marke etme durumunda olduğu Emeniye'ye pek fazla pozisyon vermedi. Üstelik bir de Karabük'te Deumi sefaletiyle, Fenerbahçe'de Alex mükemmeliyeti ortaya çıktı. 9. dakikada Deumi'nin saçma şekilde uzaklaştıramadığı toptan doğan serbest vuruşta, Alex'in ortasını Lugano kafayla gole çevirdi.

CANER, YOBO VE ALEX
18. dakikada ise Mehmet Topuz'un ortasında Deumi, Alex'in arkasında kaldı ve Alex'te ikinci golü atıverdi.

İkinci devrede sıra Fenerbahçe'nin durmasına gelmişti. Emenike daha devrenin başında durumu 2-1 yaptı. Aykut Kocaman, Stoch'u oyundan alıp Selçuk'u sokarak takımın 15 dakika durmasına son verdi.

Maçın son dakikalarında Fenerbahçe'nin pozisyonları vardı ve Semih bariz bir golü atamadı. Sonuçta Fener maçı kazanırken, Caner-Yobo ve Alex'in puanları getiren oyuncular olduğunu ekleyelim.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''