• $13,5003
  • €15,2582
  • 802.259
  • 1945.07
19 Şubat 2012 Pazar

İki dakikada maç bitti

Dün F.Bahçe'nin işinin kolay olacağını düşünenler yanılıyordu. Sivas, ligin 6.'sı ama 45 golle 3. en çok gol atan takım ve F.Bahçe'den de 3 gol daha fazla atmış. Üstelik son dönemde F.Bahçe'ye önemli katkı yapan Caner ve Stoch'da sahada yok, Serdar Kesimal'ın yerine de Bekir oynuyor. Sivas ise hücuma dönük bir kadro ile sahaya çıkıp 4-1-4-1 sistemi ile oynayarak Alex'in serbest kalmasına izin veriyordu. Ama Alex pek ortada yok, takımı taşıyan Emre... Emre, oyuna konsantre olduğu zamanda sürekli konuşmaktan geri kalmıyor ve Mehmet Topuz ve Bekir'de en az onun kadar geveze.
DERİN DONDURUCUDA!
İlk 20 dakikada F.Bahçe üç tane gol girişimi yapıyor. Nitekim 3. dakikada Emre'nin direğe çarpıp kaleye giren şutu ile 1-0 öne geçiyordu. Sivasspor'da Kıvanç, savunmadan hücuma çıkarken topu kaptırarak gole zemin hazırlamıştı. Ancak 16. dakikada aynı Kıvanç, soldan yapılan ortada güzel bir şutla durumu 1-1'e getirdi.
20. dakikadan sonra F.Bahçe yine derin dondurucuya girmişti. 41. dakikada Eneramo bomboş gitti vuramadı, 42'de kornerden Rajnoch, Sivas'ı 2-1 öne geçirdi, 45'te Pedriel'in dokunduğu top Fener kalesini sıyırdı. İlk devrenin son 25 dakikasının hakimi Sivas'tı..
ALEX İŞİ BİTİRDİ
İkinci devrenin başında F.Bahçe, 65. dakikaya kadar yine pasifti. 65. dakikada Sivas, şansını iyi kullanamadı.
Pedriel bomboş kaleye vurup skoru 3-1 yapamadı. Ancak bu dramatik gelişme F.Bahçe'nin ve Alex'in uyanmasına sebep oldu. Rıza hoca'nın taktiğini tartışırken, Alex'in markajsız bırakıldığını söylemiştik. 65 ve 67. dakikada hızlı hücumda boş kalan Alex, Sow ile yaptığı işbirliği ile skoru 3-2'ye getirerek Sivas'ı yıktı. F.Bahçe bundan sonra 73'te Emre ile skoru 4-2'ye getirirken, Aykut Kocaman'da Selçuk ve Orhan'ı oyuna alarak Emre ve sakatlanan Gökhan'ı çıkartıp maçı kazandı.
Futbol tuhaf bir oyun ve iki dakikada her şey değişiyor. Ancak ben teknik adam olsaydım; hiçbir maçın hiçbir dakikasında Alex'in boş oynatılmasına izin vermezdim.

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar