• $7,3087
  • €8,7775
  • 403.528
  • 1533.49
30 Ocak 2012 Pazartesi

İki ayrı maç gibi

Dün Saracoğlu'nda son derece ilginç bir vardı. Hava şartlarının kötülüğüne ve son maçlardaki düşük performansına rağmen sahada bütün oyuncuları koşan Mersin'i müthiş bir baskı ile 31 dakika santrayı geçemeyen, ilk 45 dakikada tam 8 tane gol girişimi ile hırpalayan ve iki tane gol üreten bir F.Bahçe vardı.
Tekrar edelim; Mersin, santrayı 31. dakikada geçti, hiç pozisyonu yoktu. Ancak F.Bahçe'nin 7. dakikada Bienvenu ile attığı ilk gol, Özer'in ofsayt pozisyonunda ve topun kaleye gidiş hattı üzerinde ve görüşü engelleyen durumda olması, ofsayt olabilir. Ancak 39. dakikada Stoch'un inanılmaz bir şutla attığı gol ise mükemmeldi.
Maçın ilk devresinde F.Bahçe %61'e %39 topa hakimdi ve hızlı ve kolektif futbol oynuyordu.
İkinci devrede farkın artması beklenebilirdi. Ama öyle olmadı. Delev'in yerine giren N'duka ve muhtemelen Nurullah Sağlam'ın devre arasındaki söyledikleri Mersin'i ayağa kaldırmıştı.
Bu sefer hücum eden, koşan ve pres yapan Mersin'di ve 53. dakika ile 68. dakika arasında 4 gol girişimi yapan Mersin ekibi, bir topu dışarı attı, bir topu boş kaleye atamadı, bir gol üretti ve Erdal'ın müthiş şutunu Volkan inanılmaz kurtardı.
Bu arada 59'da Gökhan sakatlanıp yerine Orhan girdi. Sonra da Bienvenu'nun yerine Semih oyuna alındı. F.Bahçe sahasında beraberlik almaktan zor kurtuldu. İlk devrenin yıldızları Alex, Stoch ve Bienvenu'ydü. Mersin'de ise 4 tane gol pozisyonu kesen kaleci Sehiç'ti. F.Bahçe'yi puan kaybından kurtaran ise bizce Volkan oldu. Fener'in ikinci devre neden durduğunu anlamak ise mümkün değil.

<h3>ÇALIŞANLAR İSTİFA METNİ YAZARKEN DİKKAT!</h3><p>'Kısa Çalışma Ödeneği'nin biteceğinin açıklanmas

Kısa çalışma sonrası çalışanlar nelere dikkat etmeli?

Çorum'da 7 bin 291 litre sahte içki ele geçirildi

İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı

Yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitim başlandı! İşte ilk kareler