• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
26 Ocak 2012 Perşembe

Hürriyet maçı bozdu

Dün Trabzon'da ligin belalı takımlarından Eskişehir ile Trabzon arasındaki maç inanılmaz tempo ile başladı. Ersun Yanal'ın mücadeleci kişiliği giderek Eskişehir'e monte edilmeye başlanıyor. Maçın başında Eskişehir iki bekini ileri sürerek ve Ediz ve Diego'nun önünde Hürriyet'i oynatarak sağlam bir savunma yapıyor, bir kenarda Koray'ın bir kenarda Tello'nun kanat ataklarıyla orta sahaya hakim olduğu gibi gole gidebilecek pozisyonlar hazırlıyordu. Nitekim daha 4. dakikada Dede'nin şutu Trabzon kalesini sıyırdı. Trabzon'un oyunda ilk gözüktüğü pozisyon 16. dakikaydı. Ama bizce Eskişehir kalesinin ağzında Olcan'ın vuruşuyla rakibin eline çarpan top penaltı olmalıydı. 18. dakikada ise Alper'in şutunu Trabzon'un en az Burak kadar başarılı futbolcusu kaleci Tolga kurtardı. Maçın gidişatını değiştiren olay; 23. dakikada Hürriyet'in ikinci sarıdan gördüğü kırmızı karttı. Hürriyet bunu artık her maçta yapmaya başladı.
Maçın kalan kısmını on kişi oynayan Eskişehir'de Hürriyet'in pozisyonuna zaman zaman Alper girerken oyun üstünlüğü Trabzon'a geçiyordu. 28'den sonra Burak şov başladı.
ASILSA 5-6'YI ATARDI
Rahatlayan Trabzon'da 28'de Burak'ın pasıyla Halil, Trabzon'u 1-0 öne geçirirken, 40. dakikada da Burak koptu gitti ve 61. golünü atarken Trabzon'u 2-0 öne geçirdi. Bu arada Trabzon'da seyircinin farklı bir şovu başlamıştı. Seyirci Trabzon'a bağırmayı bırakıp Ankaragücü lehine tezahürat yapıyordu. Ne de olsa toplum olarak garibanı severiz ya.!  
Durum 2-0 iken 43. dakika Dede'nin şutunu da yine Tolga'nın kurtardığını söyleyelim... 46. dakikada bu sefer Cenk kopup gidince skor 3-0 oldu ve maç antrenman maçına dönüştü.
İlginçtir ki bu maçta hakimiyet %40 Trabzon %60 Eskişehir'deydi. Bu durum Eskişehir'in on kişi kaldıktan sonra yavaş oynamasının sonucu.. Ancak maçın temposu o kadar düştü ki, 2. devrede maç yeniden dengelendi. Eskişehir, Diego'nun 18 dışından attığı mükemmel şutla o ana kadar üç tane gol kurtarmış Tolga'nın uzanamadığı köşeden golü buldu. Bundan sonra takımlar çok sayıda oyuncu değişikliği yaptılar. Olcan perdeyi kapadı ama Trabzon asılsa 5-6 golü bulurdu. Ama üstüne basarak söylüyorum; Hürriyet atılmasaydı müthiş bir maç seyredebilirdik. Hürriyet çıktıktan sonra da Trabzon haklı bir sonuç elde etti.

<p class='MsoNormal'>Arkadaşımız Ahmet  Arı İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki son haz

85 MİLYONUN BAHÇESİNDE HAZIRLIKLAR TAMAM

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı