• $12,4385
  • €14,0451
  • 712.835
  • 1776.41
10 Nisan 2016 Pazar

Pereira gitsin Kocaman gelsin

Futbol tuhaf bir oyun. Fenerbahçe puan kaybettiğinde "Belli olmaz Beşiktaş ta puan kaybedebilir" demiştim. Ama tabii ki bu favori sayılanın kaybetmesi, Fenerbahçe içinde geçerliydi. Böylece üç maç sonrasında Beşiktaş yine eski lider konumuna geldi. Ancak son haftayı hatırlarsak büyük konuşan F.Bahçe antrenörü Pereira'ydı. Pereira sanki şampiyonluğu garantilemiş gibi konuşuyordu. Ama Pereira, Aykut Kocaman'ı tanımıyordu. Aykut Kocaman, futbolcu olarak sahada bulunurken mükemmel bir futbolcuydu. Antrenör olarakta takım oyununu Konya'ya yerleştirdiği aşikar.

Konyaspor çok az hata yapan ve oldukça 4-4-2'ye kaçan bir alan savunması oynuyordu. Ve F.Bahçe'nin ilk devrede kazandığı birkaç pozisyon sonrası ancak 1-1 beraberliği sağlamış olması, maçın nereye gideceğini açıkça gösteriyordu. Pereira'nın Diego'yu çıkarıp Ozan'ı sokma değişikliği doğruydu ama ondan sonra yaptığı değişiklikler yanlıştı. 72. dakikadaki Alper-Volkan değişikliği ise tamamen yanlıştı. Volkan, F.Bahçe forvetleri arasında son dönemlerde en formda oyuncuydu. Ne olursa olsun aslında hücum oyuncusu olmayan Alper'i onun yerine koyması bariz bir hataydı. Hele 83. dakikadaki Hasan Ali - Caner değişikliği F.Bahçe'ye netice getirmedi. Üstelik F.Bahçe risk aldı, 77. dakikada Volkan golü kurtardı. 85. dakikada peşpeşe iki kişiyi elemine ederek gol vuruşunu yapan Ali Çamdalı’nın golü müthiş bir goldü.

Aykut'un maçın sonunda kazanmayı önceden planladığını düşünüyorum. 77. dakikada Traore'yi oyuna alması bunu işareti. Yinede Pereira hakkında bu sene oluşturduğum değerlendirme çok taktiksel bir antrenör olmadığı. Eğer F.Bahçe Türkiye'nin en iyi kalecisi Volkan'a sahip olmasa, Pereira buralara kadar da gelemezdi.

Tabii bunları söyledikten sonra şu da mümkün; Beşiktaş'ta bir kere puan kaybedebilir, ortalık yeniden karışabilir. Ama şunu açıkça söylüyorum; Aykut Kocaman'ın, Pereira'dan daha iyi bir analiz olduğu ve takım oyununu da iyice yerleştirdiği ortada. Pereira ise o kadar sinirliydi ki, eline topu alıp rakip oyuncuya tutuşturması olacak şey değildi. Ben F.Bahçe'nin yönecisi olsam geçmişi unutup, gelecek sezon için Aykut Kocaman'ı yeniden transfer ederdim.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor