• $9,3098
  • €10,8385
  • 529.648
  • 1429.85
25 Mayıs 2015 Pazartesi

Herkes de mi yalancı!

Hem G.Saray hem F.Bahçe açısından çok önemli ve şampiyonu belirleme etkisi olan bir maçta, G.Saray şampiyonluk ümidi kalmayan Beşiktaş tarafından hırpalandı ama 2-0 galibiyete de ulaşmasını bildi.

Bu maçın spor severleri üzecek en önemli tarafı, 22 futbolcunun neredeyse tümünün sürekli hakem kararlarına itiraz etmesiydi. Doğrusu bu kadar çok yalancının olduğu bir ortamda herkesin kendini yere atıp avantaj sağlamak istediği ve oldukça sert geçen bir maçta hakem olmak çok zor. Maçın ilk devresinde Beşiktaş ileride pres ile oyuna başladı ve oldukça etkili oldu. Ancak G.Saray özellikle Selçuk’un yönettiği ve Yasin’in de çok katkı yaptığı kanat atakları ile iki gol pozisyonu buldu. İlkini Yasin 11’de gole çevirdi. 32’de ise yine Yasin gollük pozisyonu uzaya vurdu. 20. dakikada ise Beşiktaş şanssızdı. Sosa’nın duran topunda Demba Ba’nın kafası direkten dönerken bu sefer G.Saray şanslıydı.

İkinci yarıda ise oyunun genelinde Beşiktaş hakimiyeti vardı. Biliç, Serdar’ın yerine Oğuzhan’ı oyuna aldı, Atiba’yı sağ beke çekip hücumcu sayısını artırdı. Bu değişiklik Beşiktaş için tam 5 tane gol olabilecek pozisyon yarattı ama Muslera’nın çok başarılı oyunu ve Beşiktaş forvetlerinin beceri eksikliği, 80. dakikada Sneijder’in şutundan olan ikinci gol karşısında anlamsız kaldı.

G.Saray cephesinde vurgulanması gereken; Şelçuk ve Yasin’in etkili oyunuydu. G.Saray’da Hamit ile Sabri’nin iyi anlaşması da sağ kanadı canlı tuttu. Beşiktaş’ta Demba Ba, Sosa çok çalıştılar ama gol çıkmadı. Zaten Beşiktaş’ın bütün sezon ki sorunu gol problemiydi. G.Saray’da ikinci devrenin sonunda etkili olan faktör ise yorgun Burak’ın yerine formsuz Umut’un oyuna almasıydı. Beşiktaş’ta ise Mustafa Pektemek ise çok geç oyuna alındı.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Başkan Recep Tayip Erdoğan'a Angola ziyaretinde  eşlik eden eşi

“Geleceği kadınlar belirleyecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu