• $15,579
  • €16,2547
  • 900.784
  • 2422.61
4 Kasım 2011 Cuma

Her şeye rağmen başarı...

Beşiktaş dün Dinamo Kiev karşısına geçen maçta olduğu gibi yine kuvvetli bir orta saha ile çıktı. Ernst, Aurelio ve Veli'den oluşan orta saha hem savunmada hem hücumda hakim görünürken, başta Quaresma olmak üzere önde oynayan Portekizlilerin de ellerinden geldiği kadar savunma fonksiyonlarına katılmalarıyla koşan ve mücadele eden bir takım hüviyetine bürünmüştü.
Ancak maç 20. dakikadan sonra çok sert oynanmaya başladı. Ukraynalıların oyunu sertleştiren taraf olduğunu da gözlemlemek mümkündü. Maçın ilk devresinde Dinamo Kiev'in 19 ve 26. dakikalarda iki hücum yaptığı ve her ikisinde de bariz gol pozisyonlarını dışarı attıkları gözüktü. Ancak Beşiktaş'ın da iki tanesi Quaresma ile olmak üzere biri Almeida ve diğeri Aurelio'dan olmak üzere dört gol pozisyonundan faydalanamayıp daha ilk devrede galibiyeti kaçıran taraf olduğunu söyleyelim 
Maçın içindeki sertlik ortamında sahaya atılan çakmaklarla siniri bozulan hakem, sarı kartlı Garmash'a, Quaresma'yı alenen düşürmesine rağmen kırmızı kartı çıkartmadı.

CENK MUHTEŞEMDİ
Maçın ikinci devresinde tempo düştü ama sertlik azalmadı. Ve ikinci devrede 45 dakika içinde dört pozisyon yakalayan Beşiktaş'ta golü kazandıran Simao'nun kornerine kafayı vuran Egemen oldu. Ancak golden sonra Beşiktaş'ın oyunu geride kabullenmesi ve giderek te gerilemesi yanlış bir yaklaşımdı. Carvalhal oyuna Aurelio'nun yerine Necip'i oyuna alarak müdahele etmişti. Beşiktaş'ın oyunu savunmada kabullendiği dönemde takımın yıldızları Veli Kavlak, Ernst ve geride oynayan Egemen ile Cenk oldular. Carvalhal, geç de olsa çok yorgun gözüken Almeida'nın yerine Edu'yu aldı ve Simao'nun yerine de Holosko'yu soktu. Ancak maçın son üç dakikasında Beşiktaş'ın kalesinde meydana gelen karambolde Kiev takımı faydalanamazken Cenk'in 90'dan çıkardığı bir top ve peş peşe müdahaleleri vardı. Sonuçta atabileceği gollerden faydalanamayan Beşiktaş, son dakikalarda kazaya kurban gidebilirdi.
Her şeye rağmen bir başarı elde eden Beşiktaş, Dinamo Kiev'in üstüne çıkmayı becerdi.

<p>Arabesk müziğin önemli temsilcilerinden Ümit Yaşar, meslek hayatının ilk röportajını Akşam Gazete

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Okul bahçesine inşa ettiler! ''böcek oteliyle'' canlıların yaşamını öğreniyorlar

NASA görüntüleri paylaştı! Mars'taki gizli geçidin sırrı ne?

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz