• $18,0943
  • €18,2699
  • 1021.36
  • 3020.01
24 Şubat 2015 Salı

Henüz şampiyon belli değil

Ülkemizde futbol yorumculuğu ve yazarlığı da istatisteklere bulaştı. Nerdeyse "10 defa elini kaldırdı" gibi istatistikler kullanılacak. İstatistikle hiçbir şeyi ispat edemezsiniz. Ama mantıkla ispat edebilirsiniz.. Bu ülkede her iki takımında tüm oyuncuları, her hakem düdüğüne itiraz ediyorlar. Sonunda hakemler bunalıyor. Dün Özgür Yankaya'nın çektikleri taşınabilecek gibi değildi. Halbuki maç güzel başlamıştı. Beklenmedik şekilde 3 ve 5. dakikalarda Akhisar iki gol pozisyonuna girdi. İlkinde Gekas topu içeri vuramadı, diğerinde ise Güray 30 metreden bir şutla Akhisar'ı öne geçirdi.

F.Bahçe ilk şoku atlattıktan sonra oyuna hakim oldu. Peşpeşe 6 tane net gol pozisyonuna girdi. 40. dakikada Meriles'in şutu da biraz savunmaya çarparak olsada durumu 1-1 yaptı. F.Bahçe'nin bu süreçte kaçırdığı goller inanılır gibi değildi. Emenike'nin neden sol açıkta oynadığını anlayamadım. Maçı tersine çeviren en başta iki takımın kalecileri oldu. Oğuz çok iyi oynadı. Benzer şekilde Mert'te enaz 3 tane gollük pozisyon kurtardı. F.Bahçe'de İsmail Kartal, 70'lerde Emre'yi çıkarıp yerine Selçuk'u ve Kuyt'ı çıkartıp yerine Webo'yu aldı, 80. dakikaya kadar gol bulamayınca da üstüne üstlük Meireles yerine Diego değişikliğini yaparak iyice gol için yüklendi. Bu arada 60. dakikada Kadir'in yerine oyuna giren LuaLua savunmada oynuyor gibiydi. LuaLua'nın yanında oynayan Vaz Te ise maçın son 10 dakikasında kontratakların golcü oyuncusu oldu ve 89'da Akhisar'ı öne geçirdi. F.Bahçe'nin çok sayıda oyuncuyla yüklenerek savunmayı tedbirsiz bırakması ise anlaşılır gibi değildi.

F.Bahçe'nin rakipleri Beşiktaş ve G.Saray'da şu aralar iyi oynamıyorlar. G.Saray'da Melo, Beşiktaş'ta Demba Ba sakatlar. F.Bahçe bu mağlubiyetin sonucunda şampiyonluk şansını tepmiş değil. Daha bir çuval dolusu maç var, ama F.Bahçeli oyuncular sahada vızır vızır konuşmak yerine yeniden kaliteli futbol oynamaya devam etmek zorunda.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi