• $15,5641
  • €16,2182
  • 896.92
  • 2416.75
19 Ağustos 2012 Pazar

Hazır değil...

Aslında ilginç maçtı. Elazığ 9 yeni oyuncuyla oynuyordu. Bu durumda kötü oynamalarını beklersiniz. Buna karşılık F.Bahçe, takımdaki eski oyunculardan kurulu bir kadro çıkartmıştı. Takımda yeni oyuncu sadece M.Topal ve Kuyt vardı.
Bu şartlar altında 4-1-4-1 oynayan Elazığ, savunmaya döndüğü anda 4-5-1'e dönüyor ve orta sahaya hakim oluyordu. F.Bahçe'de ise Topal ve Selçuk etkisiz kaldıklarında F.Bahçe'nin iki beki Orhan ve Caner de ileriye çıkmadıklarından orta sahaya ve maça hakim olan taraf Elazığspor'du. 
Ancak Elazığ da F.Bahçe kalesine bir çok defa gitmekle beraber gol pozisyonu üretemedi. Maçın ilk devresi tipik bir sezon maçı olarak geçti. Tribünde çok az sayıda Elazığ taraftarı vardı ama varlıklarını çok sayıda meşale yakarak gösterdiler. Stadın geneline hakim olan F.Bahçe taraftarıydı ama hasılat yapmak isteyen Elazığ'ın düşündüğü kadar çok sayıda F.Bahçe taraftarı yoktu. F.Bahçe taraftarları maçın başında soyunma odasına inen Aziz Yıldırım'a 'Aziz Baba' tezahüratları yapıp el kaldırttılar.

AYKUT'TAN DOĞRU HAMLE
Maçın ikinci devresinde ise son derece dramatik olaylar oldu. İlk devrede gol fırsatı yaratamayan Elazığspor, 50. dakikada sağdan yapılan ortaya Tum'un vuruşuyla 1-0 öne geçti.
Kısa bir süre için F.Bahçe panikledi, Alex santranın gerisine gelip top almaya başladı. Ancak galip duruma geçmenin esas faturası Elazığ'a çıktı. Birden bire oyun düzeninden çıktılar. Oyuna ilk müdahale eden Aykut Kocaman oldu ve maçın kaderini değiştiren iki hamleyle Topal ve Orhan'ın yerine M.Topuz ve Cristian'ı alarak takımı hücuma döndürdü.
63. dakikada ise tuhaf şeyler bir arada oldu. Kuyt, attığı golle maçı 1-1 duruma getirirken, bir F.Bahçeli taraftar sahaya girdi, Elazığlı Sedat da oyundan atıldı. Elazığ takımında oyuna savunma oyuncuları alınırken, F.Bahçe Milos Krasiç'i oyuna alarak gol hamlesi yapmaya çalıştı ama beceremedi.
Bu yarıda F.Bahçe'nin mağlubiyetten kurtulmasının arkasında Cristian, M.Topuz ve Stoch'un iyi oyunları var, Elazığ'da ise savunmanın ortasında oynayan Bilica hayatının maçını çıkardı. Özetle F.Bahçe hazır değil...

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz

Akdeniz'de zehirli deniz kestanesi tehlikesi

Kupa artık sahibinin ellerinde!