• $16,3453
  • €17,4433
  • 974.043
  • 2402.64
8 Nisan 2012 Pazar

Hatayı Necati'yi satarak yapmıştı!

Saracoğlu Stadı'nda ligin üstü ve dibi açısından çok önemli bir maç vardı. Böyle maçlarda tempo ve heyecan olması beklenir. Ama maçın ilk 45 dakikası beklentilerin tam tersine hiç bir heyecan olmadan geçti gitti.
Tabii bu hem Aykut Kocaman'ın sahaya çıkardığı  kadro ve hem de Antalya'nın oyun sistemi ile de yakından ilişkiliydi.
F.Bahçe'de Alex zaten yoktu, Emre de ilk 11'de yoktu. Stoch, Alex'in oyun kurma görevini, Selçuk da Emre'nin orta alan görevini yüklenmişti. Tabii her ikisi de bekleneni yapamadı. Bunun sonucu oyun kuramayan F.Bahçe'nin hiç bir gol pozisyon üretememesi ve geride top çevirmekten başka bir şey yapamaması oldu.
F.Bahçe'nin etkisiz oyununda Antalya'nın zaman zaman 4-6 şeklinde ortaya çıkan katı savunmasının da büyük etkisi vardı. Antalya orta alan ve savunma oyuncuları hiç geçit vermediler. Bu durumda Antalya takımından Sedat'ın 19. dakikada attığı ve Volkan'ın kurtardığı şut poziyonu dışında iki takımın da bir gol girişimi ve fırsatı olduğu söylenemezdi. F.Bahçe'nin aşırı yüksek pas sayısı ve top hakimiyeti, yavaş ve etkisiz oynamanın bir sonucu bir sonucuydu ve takım gole gidecek tek bir fırsat bile üretemiyordu .
İkinci devre Aykut Kocaman oyuna müdahale etti. Stoch ve Selçuk oyundan alındı, Emre orta alana, Sow da 2. golcü olarak forvete girdi. Bu iki değişiklik derhal sonuç verdi. Maça pozisyonlar ve heyecan geldi. Diğer taraftan Antalya oyuncularının aşırı doz savunma çabası  sonucu yorulmaları ise peşpeşe goller yenmesine olanak sağladı. 53'de önce direk ve sonra Ali Turan F.Bahçe'nin golünü engelledi. Sonra Sedat'ın pasında Antalya'nın en etkili oyuncusu olan Ali Zituni gol pozisyonuna girdi, bunu da Volkan kurtardı. Nihayet 61'de Sow ve 71'de ise Bienvenu F.Bahçeyi 2-0 öne geçirdi.
F.Bahçe Bienvenue yerine Dia'yı oyuna alırken,  Antalya da İbrahim yerine Jaba ve etkisiz  Mehmet Yılmaz'ın yerine forvete Sinan Kaloğlu'nu alarak gol peşine düştü. Ama artık çok geçti.
Tabii Antalya esas hatayı Necati'yi satarken yapmıştı. Sonuçta Antalya'yı kurtaran  Samsun'un Sivas maçını  kazanamaması oldu.Bu maçta ortaya çıkan sadece Alex değil, Emre'nin de yerini dolduracak oyuncu olmadığı.

<p> </p>

Ev kiralamasına sınırlama gelir mi?

Selçuk Bayraktar'ın kumanda ettiği MiG29 ile kol uçuşu yaptı! AKINCI TİHA'nın Azerbaycan'daki ilk uçuşu

Turistler için cazibe merkezine dönüştü! Çölün ortasında kuruldu

Gündüz ''kartal'' gece ''yarasa'' F-16'lar, her şartta göreve hazır