• $16,9822
  • €17,5233
  • 984.553
  • 2398.51
3 Kasım 2013 Pazar

Hakem kötü Fener şanslı

Dün F.Bahçe, Bursa’da bir kere daha son dakikada kurtuldu. Maçın ilk devresinde sahada F.Bahçe diye bir takım yoktu. Bırakın gol pozisyonunu ilk devrede F.Bahçe’nin ciddi bir hücumu bile yoktu. Peki bu nasıl gerçekleşti?

Daum, F.Bahçe takımını çok iyi analiz etmişti. F.Bahçe orta sahasının etkin işlememesini temin etmek için 5-4-1 savunmasını oynatırken, zaman zaman ileride tek kalan Kazım bile geri gelip savunmaya yardım ediyordu. Bursaspor’un ileride yaptığı baskılı savunma F.Bahçe’yi santra çizgisi civarında karşılıyor ve hücuma top aktarmalarda tamamen engelliyordu. F.Bahçe orta sahası oyundan düştükçe de kapılan hızlı hücum toplarını sağ kanatta Murat ve sol kanatta Ferhat ile iyi kullanıyorlar ve Batalla ile oyuna hakım oluyorlardı. 19. dakikada Batalla’nın Murat’a verdiği ve Murat’ın ortaladığı topta Ferhat, Bursaspor’u 1-0 öne geçirdi. Ancak F.Bahçe takımının bu süreçte çok sinirlendiği de ortaya çıktı. Ama hakem bu sinirlenmelerin sonuçlarını seyrediyordu. Caner’in, Murat’a attığı tekme ve Egemen’in Civelli’nin gırtlağına dayadığı yumruk nedense cezalandırılmadı. 
Maçın ikinci devresinde Bursa, Serdar Aziz yerine İbrahim değişikliğini yaparken, F.Bahçe oyuncu değiştirmedi ama taktik değiştirdi. F.Bahçe forvetteki oyuncu sayısını arttırırken, Bursaspor’un orta alan oyuncularının da yorulduğu ortaya çıktı ve hücum üstünlüğü F.Bahçe’nin eline geçti. 62. dakikada Ersun Yanal iki tane kritik oyuncu değişikliği yaptı; M.Topal’ın yerine Emre, Baroni’nin yerine Webo girerek F.Bahçe hücumcu oyuncu sayısını arttırdı. Bu dakikada oyuna giren Webo, 63. dakikada kafa golüyle skoru 1-1’e getirdi. F.Bahçe’nin baskısı 84. dakikada F.Bahçe’yi öne geçirdi. Ancak 90. dakikada Batalla, maçın 2-2’ye getirince F.Bahçe bir mucize yaratmak zorundaydı. 94. dakikada frikik baraja çarpıp kale ağzına düşünce bomboş Egemen, F.Bahçe’yi 2-3 öne geçirdi. Tabii maçın ikinci devresinde de Egemen’in terörü yine vardı. 87. dakikada Egemen, Civelli’nin çenesine ikinci yumruğu dayadı ama ceza almadı düdük çalınmadı. F.Bahçe’nin attığı ilk iki golde kaleci Frey’in yan toplara çıkmasındaki zafiyeti açıkça gözüktü ve yumruk vurmaya çıkmayan kaleci yenmemesi geren follere fırsat hazırlamış oldu. Bence maçın hakkı beraberlikti.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı