• $8,0654
  • €9,6783
  • 461.08
  • 1408.14
19 Mart 2011 Cumartesi

Hagi teslim etti!

Günlerdir medya tarafından şişirilen derbi, büyük bir sürprizle başladı. İki teknik adamdan Hagi ev ödevini doğru yapmıştı. Futbol orta sahada kazanılır ve kaybedilir.
Galatasaray, Baros'u ileride bırakarak 4-5-1 dizilişiyle sahaya çıkmış, geride Gökhan ve Servet'e göbekte yer verirken, Cana'yı ön stoper gibi kullanarak Selçuk ve Cristian'dan oluşan Fenerbahçe orta sahasını çaresiz bırakmıştı.
Orta sahada yer alan Yekta ve Culio gibi oyuncular da çok koşunca maçın ilk devresinde Fenerbahçe'nin 27. dakikada Zapata'nın kurtardığı uzak şut dışında bir gol tehdidi yoktu.
Santos'un 14. dakikada korner çizgisinde top kaptırarak yaptığı hatayı, iyi kullanan Galatasaray da Kazım'ın mükemmel vuruşuyla 1-0 öne geçti.
22. dakikada Kazım bir gol daha atabilirdi ama Galatasaray'da çok farklı oynayan oyuncu Baros'tu. İlk devrenin son demlerinde Galatasaray yoruldu. Alt tarafı bütün sene hiç koşmamışlardı!
Maçın ikinci devresinde sakat gözüken Selçuk'un yerine Semih'i alarak hücum oyuncusu sayısını arttıran Aykut Kocaman Galatasaray'a yüklendi. Ancak Galatasaray'ın oyun etkinliğinde Hagi'nin büyük bir yanlışla yaptığı iki değişiklik vardı.
Hagi, koşan adamların yerine savunma yapmayan Kewell ve forvet oynayan Arda'yı alınca Galatasaray orta sahadaki etkinliğini kaybetti.
Sonunda yorgunluğu ortaya çıkan Sarı-Kırmızılılar, 75 ve 86. dakikalarda gelen 2 golle maçı kaybetti.
Buradan çıkacak ders; Kendisi yıldız futbolcu olan teknik adamlardan iyi antrenör olmuyor!

<p>Baklava Ramazan menülerinin en özel tamamlayıcısı. Çıtır çıtır baklava yapmak kolay değil. Şef Ra

Çıtır çıtır baklava yapmanın 3 püf noktası

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Nisan 2021)