• $8,4008
  • €9,9763
  • 488.979
  • 1408.81
18 Ağustos 2013 Pazar

Güçsüz FB kapalı savunmaya yenildi

F.Bahçe dün aslında büyük bir sınava giriyordu. Ligin yeni takımı Konya, ilk onbir de 6-7 yeni oyuncuyla oynuyordu ve F.Bahçe’nin onda birinden daha az bir bütçeyle kurulmuş, birarada oynamamış bir takımdı. Ersun Yanal hoca da bir sınavdan geçmekteydi. Aykut, bu takıma bir sistem oturtmuş ve başarılı olmuştu. Ama Ersun Yanal, takıma bir sistem henüz getirmemişti ve takımın kondisyonunun kötü olduğu örneğin Salzburg maçında ortaya çıkmıştı. 30. dakikadan sonra takım yürüyemez hale gelmişti. Diğer taraftan bir de sakat ve cezalı ordusu vardı. İlk onbir de Egemen, Meireles, Mehmet Topal, Alves ve Kadlec gibi oyuncular yoktu.

Konya, maça bütün acemi takımlar gibi rakibinden korkarak başladı.Konya’nın F.Bahçe kalesine çektiği ilk anlamlı şut bir duran toptan gelmişti. Ve bunu da Mert kurtarmıştı. F.Bahçe ise genelde oynadığı gibi 4-5-1 gibi kapalı bir savunmaya karşı oynuyordu ve iyi bir futbol gözlemcisi için bire-bir oyuncusu olan Emenike, kapalı savunma karşısında başarısız olabilirdi. Maçın başında tamamen kendi sahasına çekilen Konya, ilk 26 dakikada iki tane ucuz gol yedi. 16. dakikada pas olarak kullanılan kornerde savunmadan gelen Yobo unutuldu ve Konya kalecisi topa kötü bir çıkış yaptı. Böyleci savunma hatasıyla kaleci hatası birleşince tıngır-mıngı kafa topu gol oldu. 26. dakikada ise savunmadan çıkarken kaptırılan top sonrasında Alper düşürüldü ve Emre F.Bahçe’yi 2-0 öne geçirdi. Maçın ne kadar mücadelesiz geçtiğini anlamak için ilk sarı kartın 42. dakikada Alper’e konuşma cezası olarak verildiğini vurgulayalım. Emenike’de topa ilk anlamlı dokunuşunu 45. dakikada yaptı ama kaleci kesti.

Maçın ikinci devresinde F.Bahçe adeta kendi sahasına hapsolurken Konya, tam 8 tane gol olabilecek pozisyon üretti. Bir penaltıyı dışarı attı, üç tane gol ile maçı kazandı. F.Bahçe de Yobo ve Mert katkı yapan oyunculardı. Konya da ise santrfor izlandalı, Erdal ve kaleci İtandje maçı çeviren oyuncular oldular. Ersun Yanal’ın Salih-Alper değişikliği ve Webo-Kuyt değişikliği gidişatı değiştiremedi.

<p>Türkiye'nin gurur kaynağıydı. Pek çok başarılı işe imza attı. Ama nasıl olduysa 'Türk Hava Kurumu

Türk Hava Kurumu nasıl batırıldı?

Orman yangınlarında yaralanan hayvanlar tedavi ediliyor

Uluabat Gölü, yeşile büründü

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor