• $16,3644
  • €17,613
  • 975.168
  • 2450.84
20 Eylül 2016 Salı

Golleri attılar oyun yok

Ligin dibinde olan F.Bahçe ile ligin en dibinde olan Kasımpaşa arasındaki maç bu sefer ligi daha çok ciddiye alan F.Bahçe'nin gol kovalamasıyla ilk devrede F.Bahçe'ye 3-0 galibiyeti getirdi.

F.Bahçe de kadro olarak büyük bir sürpriz yoktu. Volkan kalede, geri dörtlüde van der Wiel sağ beke yerleştirilerek Skrtel, Kjaer ve Hasan Ali den oluşuyordu. Orta alan ise Mehmet Topal, Souza ve Ozan dan oluşuyordu. Dikkat edilirse henüz genç olan Ozan dışında maça ağırlık koyabilecek bir oyun kurucu gözükmüyordu. Forvette ise Lens, Sow ve Volkan yer alıyordu. F.Bahçe'nin ilk devredeki 3 golünde dikkati çeken oyuncular Volkan ve Emenike'ydi. 11. dakikada Emenike'nin çok iyi pasında Souza Fener'in ilk golünü attı. 20. dakikada soldan yapılan ortaya Ozan iyi bir kafa vurdu ve Fener ikinci golünü attı. 45'te ise Volkan'ın pasından Emenike bir kontratak golüyle durumu 3-0 yaptı. Oyuna baktığımız zaman ilk devrede sahada Kasımpaşa takımının direnişi olmamıştı. Ancak ikinci devrede Kasımpaşa direnmeye başladı ve 57. dakikada penaltıdan gol bile buldular. Böylece skor 3-1 oldu.

Aslında Kasımpaşa "tek bir gol yeter" benzeri bir yaklaşımla oynuyordu. F.Bahçe'de skordan şikayetçi değildi. Her ne kadar daha sonra 4. ve 5. golü de buldularsa da maçın ikinci devresi sanki "bitse de gitsek" anlayışıyla sonuçlandı.

Duruma kuş bakışı bakılırsa; Kasımpaşa idari sorunlar nedeniyle ligin sonunda yer almak için ciddi bir aday. F.Bahçe ise takıma Sow ve Emenike'nin katılmasıyla gol pozisyonları açısından etkili olacakları kesin.. Tabii F.Bahçe taraftarlarının ümidi F.Bahçe'nin bundan sonra golleri devam ettireceği, Kasımpaşa taraftarlarının ise pek maça gelmeyecekleri gibi bir görüntü var. Eğer F.Bahçe oyun kurucu transfer edebilirse ligde çabucak yükselir. Ama oyun kurucusu gelmezse, F.Bahçe'nin işleri de oldukça zor olacak.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu