• $13,6359
  • €15,5161
  • 782.927
  • 2004.55
19 Ağustos 2013 Pazartesi

Goller dışında sıkıcı bir maçtı

Bana göre Futbol Federasyonu bir inceleme komisyonu kurmalı ve futbol takımlarımızın neden ligin ilk haftasında hazır olmadıklarını incelemeli. Halbuki dün Olimpiyat Stadı’nda 40 binin üstünde Beşiktaş seyircisi keyifli bir maç izlemeye hazırdı ama olmadı. Maçın kadrolarına dönersek Beşiktaş üç yeni oyuncuyla oynuyordu; Tolga, Hutchinson ve Serdar. Trabzon ise iki yeni oyuncuyla; Malouda ve Aykut Demir. Maç çok yavaş bir tempoda başladı ve berabere bitmeye aday, klasik bir sezon başı görüntüsü verdi. Hatta bazı oyuncular oynamak istemiyordu bile denebilir. Mesela Trabzon orta sahasındaki Colman. 
Trabzon’un üç orta alan oyuncusu Alanzinho, Colman ve Aykut Akgün tamamen etkisizdi. Hatta Colman önce sarı kart gördü, sonrasında ikinci sarı kartı hak edecek girişimler içine girdi. 
Maçın ilk yarım saati itiş-kakış halinde geçti. 32. dakikada Beşiktaş’ın ilk gol girişimini Onur kurtardı. 34. dakikada da Dentinho sağdan gitti ama pozisyonu öldürdü. Trabzon yarım saatten sonra canlandı. İlk devrenin son çeyreğinde Malouda kıpırdandı. Beşiktaş’ta savunmanın ortasında açık vermeye başladı. Ancak iki takımın da gol atması çok zordu. Beşiktaş’ta kanat oyuncuları Olcay ve Dentinho etkisizdi. Benzer şekilde Trabzon’un kanatlarındaki Alanzinho ve Volkan da sonuç üretemiyordu. Bu şartlarda ortaya tamamen sıkıcı bir maç çıktı. İkinci devrede Her iki teknik direktör de oyuncu değişikliği yaptı. Trabzon antrenörü Mustafa Akçay, Colman-Zokara, Molouda-Yusuf ve Alanzinho-Batuhan’ı aldı. Bilic ise Dentinho-Gökhan Töre ve Mustafa-Almeida değişikliği ile sonuca gitmeye çalıştı. Skoru değiştiren isim Olcay Şahan oldu. Bir gol attı, Gökhan Töre’ye pozisyon hazırladı. İki golde de Aykut Demir’in son dokunuşları belirleyici oldu. Olcay, ikinci golde topu ikram eden Zeki’ye de teşekkür etmeli.

<p>Sosyal medyada birçok dizi yayınlandığı gün TT listesinde kendisine yer buluyor. Tarih dizileri g

Kasım ayının en çok izlenen ilk 10 dizisi

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yerlerinden kopan kayalar evlerin üzerine düştü

2021 yılında Türkiye'de en çok yapılan aramalar

Trabzon'da 4 farklı noktada orman yangını