• $9,7437
  • €11,3723
  • 563.193
  • 1479.93
20 Ağustos 2015 Perşembe

Gol atamazsan titrer durursun...

Atromitos varlığından haberdar olmadığım ve kalitesi hakkında hiçbir bilgim olmayan bir takımdı. Ama maçın ilk devresini seyrettikten sonra F.Bahçe'nin kaçırdığı ve kalecinin mükemmel kurtarışlarla ön plana çıktığı dört gol pozisyonu vardı. F.Bahçe biraz daha dikkatli olsaydı bu maçta ilk maçın ilk devresinde turu getirmiş olacaktı.

Gökhan ve Kjaer sakatlık ve kırmızı kart nedeniyle yoktular. Ama Şener, Gökhan'ın yerini son derece iyi dolduruyordu. Maçın ilk 7 dakikasına F.Bahçe hakimdi. Ama takip eden 15 dakikada Atromitos, F.Bahçe'yi orta alanda sıkıştırdı. Bundan sonra F.Bahçe'nin 5 adet gole gidebilecek hücumu vardı. Üçünü kalecileri mükemmel kurtardı. Fakat 38. dakikada Caner yine "Canerlik" yaptı ve 18 içinde hiç gerek olmayan bir pozisyonda rakibin futbolcusu Garcia Puti'yi formasından çekerek penaltı verilebilecek bir pozisyon yarattı ama hakem penaltıyı çalmadı. Bu arada Volkan'ın da 29 ve 44. dakikalarda rakibin 2 gol pozisyonunu engellediğini ekleyelim. Yine de “F.Bahçe daha bu devrede işi bitirebilir” tezinde ısrar ediyorduk ama olmadı...

Kontratak ve kanat atakları yapan ve Fener'e benzer şekilde iyi paslaşan Yunan takımında da kaleci Gorbunov dışında Marcelinho takımı ayakta tutan oyuncu olarak dikkati çekti.

Maçın ikinci devresinde de F.Bahçe, ilk yarıda ki gibi 4-5 gol kaçırdı ve rakip kaleciyi geçemedi. F.Bahçe'de 70. dakikada Meireles'i dışarı çıkarken, M.Topal savunmaya girdi ve ikinci yarının en iyi oyuncusu Souza ileriye gitmeye başladı. 80. dakikada gol arayan F.Bahçe'de Sow'un yerine Van Persie girdi. 87'de de Nani'nin yerine Volkan alındı. Ama golü getiren 89'da Van Persie rakibi sırtından iterek yani faulle attığı gol oldu. Böylece F.Bahçe "dünyanın gol kaçırma şampiyonu" ilan edilirken, tartışılacak bir golle İstanbul'da ki maç için oldukça rahatladı. Gol kaçırma Türk futbolunun klasik hastalığıdır. 8 yabancıyla oynayan F.Bahçe'de bu gol beceriksizliği devam ediyor. Bu arada Fernandao'yu acaba yeni Emenike mi oluyor ?

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı