• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
30 Eylül 2013 Pazartesi

Gençler’in hakkı yendi

Bir hafta önce Elazığ karşısında hızlı ve takım oyunu oynayan F.Bahçe’den Ankaralı seyirciler güzel bir oyun bekliyorlardı. Ancak kısmet olmadı. Maç son derece yavaş başladı. G.Birliği sınırlı olan gücünü biliyor ve kapalı savunma yapıyordu. Maçın ilk devresinde ciddi pozisyon denilecek ve güzel bir futbol hareketi denilip, alkışlanacak sadece 15. dakikada Meireles’in 18’in dışından attığı şut vardı. Onu da sahanın en iyi oyuncularından biri olan kaleci Ramazan kurtardı. Meireles’in şutu dışında bir-iki pozisyon vardı ama hazırlanmış pozisyon değil tesadüfi girişimlerdi. 44. dakikada Meireles sakatlandı ve yerine Salih girdi.
Maçın ikinci devresinde ise trajedi vardı. 49. dakikada F.Bahçe ceza sahası içinde top Egemen’in açık olan eline çarptı ama penaltı verilmedi. O esnada maç 0-0’dı. 52. dakikada Sow bir gol üretebilirdi ama topu dışarı vurdu. 58. dakikada bir hata sonucu top kapan Webo şutu dışarı attı. 
60. dakikada ise G.Birliği ve hakem açısından kötü gerçekleşmeler oldu. Peş peşe atılan kornerlerden sonra G.Birliği 18’i içerisinde topu uzaklaştıracak olan savunma oyuncusu, Egemen tarafından faulle iptal edildi. 

Kimse F.Bahçe’yi abartmasın 

Top bir oyuncuya çarparak Kuyt’ın önüne düştü ve Kuyt, F.Bahçe’yi kurtaran golü attı: 1-0. Egemen’in faul yaptığı konusunda bizim hiç şüphemiz yoktu ama hakemin aynı fikirde olmadığını söyleyebiliriz. Golden sonra gol atma şansı düşük olan G.Birliği teslim oldu, denilebilir. 
F.Bahçe maçın ikinci devresinde 7 gol pozisyonu buldu ama bunlardan bir tek 60. dakikada Kuyt faydalanabildi. G.Birliği takımında iyi oynayan oyuncular kaleci Ramazan ve orta alanda oynayan Gosso’ydu. 
F.Bahçe’de ise sakatlanarak çıkan Meireles, her yere yetişen Caner, çok koşan Alper ve can kurtaran Kuyt iyi oynadılar. 
F.Bahçe’de bir evelki haftanın gol kahramanı Sow pozisyonları kullanamayan kişi oldu. Emenike de 79’da oyuna girdi ama 86 ve 89’da iki tane gol pozisyonunu dışarı attı. Kimse abartmasın F.Bahçe zor kurtuldu.

<p>Haber: Ayşe Gültekin </p><p>'İSTANBUL BİR OKULSA BEYOĞLU BUNUN MERKEZİ' </p><p>Beyo

Kültür ve sanatın kalbi Beyoğlu

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor