• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
29 Eylül 2014 Pazartesi

Geçen seneki Fener değil

Fenerbahçe dün Akhisar takımının oyununu kabullenmek zorunda kalmıştı. F.Bahçe’de tabii ki mazeretler vardı; Volkan, Emre, Meireles ve Egemen yoktular. Emenike ise sinirli olduğundan ilk onbirde yer almamıştı. Maçın başlangıcında Alper’in etkisiz kaldığı ve Diego’nun da oyun kuruculukta yetersiz olması sonucu, F.Bahçe’nin hücumda teklediği ortaya çıktı. Bu yıl ki F.Bahçe geçen yıl kendisine şampiyonluk getiren silahların hiçbirini kullanamaz hale geldi. Kanat ataklarında etkisizlik oyuna hakim oldu, orta alana hakim olamadı, duran toplardan gol elde edilemedi. Ve F.Bahçe forvetleri de pozisyonlara girdilerse de gol üretemediler.

İlk devrede Akhisar’ın 4 gol pozisyonu vardı. Biri Alves’in ıskaladığı topta Gekas’ın mükemmel vuruşu gol oldu. Maçın başında Bilal’in şutunu Mert kurtarmıştı. Diğer iki Akhisar şutu da kaleyi yakalayamadı. F.Bahçe’nin de ilk devrede dört gol girişimi vardı. Ama hepsini Akhisar kalecisi Oğuz engelledi. F.Bahçe forvetlerinin de bireysel davranarak takım oyunundan vazgeçtiklerini gözlemledik. Maçın ikinci devresinin başında F.Bahçe’nin hem oyuncu hem oyun sistemi değişikliği isabetli olabilirdi. Ama erken değişiklik yapılmadı. 48. dakikada Gekas bir anda durumu 2-0’a getirmişti bile.

F.Bahçe teknik direktörü İsmail Kartal, ancak 65. dakika civarında değişiklik yapmaya gitti. Önce Alves çıktı Emenike girdi. Sonra Kuyt çıktı Mehmet Topuz girdi. Mehmet Topal’da geriye çekildi. F.Bahçe bu dakikadan sonra Webo ve Mehmet Topuz ile gollük pozisyonlar yakaladıysa da kaleci Oğuz gole izin vermedi. Akhisar ise sahanın en iyisi olan Bilal’i oyundan aldı. Sonra da Gekas kenara alındı ve Akhisar iyice savunmaya gömüldü. Ama bugün F.Bahçe’nin günü değildi.

F.Bahçe’nin fizik kondisyonu da geçen yılki düzeye çıkmadığı görüldü ve dolayısıyla F.Bahçe mağlubiyeti hak etti…

<p>Sosyal medyada en çok paylaşılan haftanın viral olmuş videoları 'GÖRMELİSİN'de sizlerle!</p>

Görmelisin

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, geleneksel sporlar tesisinin açılışını yaptı

Galatasaray Kulübünde yeni kurulan kadın futbol takımı tanıtıldı

Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi