• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
2 Mayıs 2011 Pazartesi

Gazı kaçmış içecek gibi

Cumartesi günü Fenerbahçe maçına, Büyükşehir'in yedeklerle çıkacağı söylendiğinde inanmamıştım. Dün kadroyu görünce maçın gazı kaçmış içecek haline döneceğini düşündüm. Öyle de oldu. Büyükşehir Belediye takımı dört büyükleri, özellikle de Fenerbahçe'yi en çok zorlayan takımdır. Kadro sorunu olmasa güzel bir maç seyredecektik. Ama olmadı.
Biz rekabeti sevmeyen bir milletiz. Taraftar da rekabet mekabet düşünmez. F.Bahçe taraftarı kendi açısından haklıdır. Büyükşehirli de kupa maçı nedeniyle kendi açısından haklıdır. Ama ligin bütünü açısından düşünüldüğünde hiç iç açıcı değil.
Hele F.Bahçe 2. dakikada Stoch'un mükemmel şutuyla öne geçince, bir de devre ye 2-0 girilince maç erkenden bitti. Benzer durum Trabzon'da da oldu. Trabzon'un neredeyse yarım saat süre geçtikten sonra ilk etkili hücumunda önce ağır bir penaltı kararı verilince G.Antep 10 kişi kaldı. Devrede de maç 3-0 oldu ve maçın gazı da kaçtı.
Mükemmel bir futbol haftası olabilecek bu hafta, futbol keyfi açısından sıfırlandı. Trabzon belki Engin'i oynatma fırsatı bulduğu için kazançlı çıktı. Fenerbahçe yine Güiza'ya fırsat verdi, İnşallah Barcelona'dan gelip Gökhan'ı izleyen scoutlar da Gökhan hakkında yeterli gözlem yapma fırsatını bulmuşlardır.
Bu ülkede sadece taraftarlar yok. Çeşitli farklı takım taraftarları ve hangi takımlar oynarsa oynasın keyif alan insanlarda var. Bu hafta rekabetten ve futbol keyfinden hoşlanan insanlar için kötü bir hafta oldu.
Medya da Trabzon'a penaltı verilmedi diye yazılıp çizilince Trabzon lehine bizce ağır bir penaltı kararı verildi. Öbür taraftan da Fenerbahçe-Büyükşehir maçı yazlık turnuva maçına döndü. Ligin şampiyonluğa giden rekabeti de daha kısa bir süreye bırakılmış oldu.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (24 Haziran 2021)

Togg'un 4. yılında seri üretim için geri sayım! Temmuz ayı sonunda başlayacak

Marmaris'te yanan alanlar havadan görüntülendi