• $9,6063
  • €11,1647
  • 558.676
  • 1493.85
9 Mayıs 2013 Perşembe

Gayret çok gol yok

Ziraat Türkiye Kupası, 156 takımla başladı ve sonunda Trabzon ile F.Bahçe finale adlarını yazdırdı. F.Bahçe, kupa finaline çok zorlanarak geldi. Maç çok hızlı başlamıştı. İki takım da orta alanı çok sıkıştırıyordu. İki takım da çok koşuyordu ama oyunda denklik vardı. Maçın genelinde uzatma dönemi bir kenara bırakılırsa, önemli gol pozisyonları yoktu. Uzaktan şutlar, doldurt-boşalt ve zorlama vardı. F.Bahçe'de oyuna ağırlığını koyması beklenen Eme bir etken değildi, erken çıktı. F.Bahçe'nin hemen hemen yükünün çoğunu yine Gökhan taşıdı. Eskişehir'de ise forvette Erkan, orta alanda Alper ve savunmada Akaminko çok iyi oynadılar. F.Bahçe'nin bu sezonki en kötü özelliği neredeyse oynadığı maçların yarısında erken gol yemek olmuştu. Nitekim 17. dakikada 1-0 mağlup duruma düştüler, 32. dakikada ise Webo ile 1-1 eşitliği yakaladılar.

Maçın ikinci devresine Aykut Kocaman, 75. dakikada Baroni ve Salih'i oyuna alarak, Ziegler'i çıkartıp yerine Caner'i çekerek gol şansı ve hücumu artırmaya çalıştı. Maçta 93. dakika kritikti. Necati'nin sayılmayan golü ofsayt değildi. Uzatmada Webo kaleyi bulamadı, dışarı attı, Baroni ise direği dövdü. Maçın 120. dakikasında Cristian kafa şutunu kaleye sokamadı. Eskişehir peş peşe iki penaltı kaçırarak finali F.Bahçe'ye teslim etti.

İlginçtir; kupa finali Trabzon ile F.Bahçe arasında olacak. Bu iki takım arasında geçmişte de kupa çekişmesi vardı. Bakalım bu kupada kim kazanacak?

Dünkü maçta her iki takım da normal sürenin sonuna dahi gelmeden aşırı yorgunluk sergiliyordu. Uzatmada ise neredeyse birkaç cankurtaran gerekecekti. Sonuçta; mücadeleli ama futbol kalitesi ve gol becerisi sıradan bir maçta F.Bahçe zor da olsa taraftarını memnun etti.

 

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı

İstilacısı aslan balığı Ege'de de yayılıyor