• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
4 Şubat 2013 Pazartesi

Garp cephesinde yeni bir şey yok!

Dolayısıyla kalabalıklaşan nüfusun Aykut Kocaman'ın tercihlerini zorlaştırdığını söyleyebiliriz. Taraftarın ümidi yeni bir F.Bahçe görmekti. Peki eski F.Bahçe'nin özellikleri neydi? 

1) Oyunun temposunu ayarlayamıyor.

2) 4-5-1 kapalı alan savunmalarına karşı hücumda zorlanıyor.

3) Alan savunması yapmakta hele Yobo yokken tekliyor. Kontratakta az kişi ile yakalanıp erken gol yiyor ve sürekli verim veren bir oyun kurucusu yok.

KLASİK F.BAHÇE 

F.Bahçe'nin hiç mi kuvvetli tarafı yoktu? F.Bahçe duran top golü atmakta becerikliydi. Maçın sonlarında fizik olarak güçlü kalıyordu. 2. devrede yapılan değişiklikler oyuna etki ediyordu ve maçın son dakikalarında hücum verimliliğini artırarak oyunu kurtarabiliyordu. Tabii taraftar bunların hiçbirini beğenmiyordu. Taraftar, maçın eldeki kadroya yakışır şekilde F.Bahçe lehine sonuçlanmasını bekliyordu. 

Dün ilk 10 dakikada F.Bahçe inanılmaz bir baskı, hücumda çoğalma ve rakibe fırsat vermeme yaklaşımı içinde, çok yüksek tempoda oynadı. Ama 12. dakikada rakibin ilk hücumunda Bekir, Eneramo'yu seyretti. Eneramo da çaprazdan Volkan'ın ayağının dibine düşen ve yerden seken bir vuruşla golü attı. Bu gol ile beraber maça asılan F.Bahçe teklemeye başladı ve bu sezonun klasik F.Bahçe'si oldu. Kuyt'ın kaçırdığı penaltı dahil olmak üzere dört gol pozisyonu. Borjan'ın önemli katkısını da vurgulayalım... Sivas'ın bütün maçı 'Kanije Savunması' olarak oynaması normaldi ama ikinci devrenin başında peş peşe üç tane hücum yaptılar ve Eneramo'nun gollük şutunu da Volkan kurtardı. Volkan, 81'de maç 1-1'ken de Caner'in ıskasından doğan ve Aatif'ı kaleciyle karşı karşıya bırakan pozisyonda da yüzde yüzlük golü önledi. 

F.Bahçe ise bir defa Ziegler ile kanattan güzel orta yaptı ve Webo mükemmel bir kafa golü ile F.Bahçe'yi beraberliğe getirdi. Ziegler'in yerine Caner, Webo'nun yerine Semih ve Emre'nin yerine M.Topuz girse de senaryo pek değişmedi. F.Bahçe klasik futbolunu dün de oynadı ama bu sefer kazanan Sivas oldu.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı