• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
4 Şubat 2013 Pazartesi

Garp cephesinde yeni bir şey yok!

F.Bahçe dün sahaya aralarında üç tane yeni transferinin de olduğu bir kadroyla çıktı. Yobo, Hasan Ali, Mehmet Topuz, Stoch, Salih, Caner, Semih ve Orhan gibi geçmişte ilk 11'de yer almış oyuncular çeşitli nedenlerle sahada yoktu. Dolayısıyla kalabalıklaşan nüfusun Aykut Kocaman'ın tercihlerini zorlaştırdığını söyleyebiliriz. Taraftarın ümidi yeni bir F.Bahçe görmekti. Peki eski F.Bahçe'nin özellikleri neydi? 

1) Oyunun temposunu ayarlayamıyor.

2) 4-5-1 kapalı alan savunmalarına karşı hücumda zorlanıyor.

3) Alan savunması yapmakta hele Yobo yokken tekliyor. Kontratakta az kişi ile yakalanıp erken gol yiyor ve sürekli verim veren bir oyun kurucusu yok.

KLASİK F.BAHÇE 

F.Bahçe'nin hiç mi kuvvetli tarafı yoktu? F.Bahçe duran top golü atmakta becerikliydi. Maçın sonlarında fizik olarak güçlü kalıyordu. 2. devrede yapılan değişiklikler oyuna etki ediyordu ve maçın son dakikalarında hücum verimliliğini artırarak oyunu kurtarabiliyordu. Tabii taraftar bunların hiçbirini beğenmiyordu. Taraftar, maçın eldeki kadroya yakışır şekilde F.Bahçe lehine sonuçlanmasını bekliyordu. 

Dün ilk 10 dakikada F.Bahçe inanılmaz bir baskı, hücumda çoğalma ve rakibe fırsat vermeme yaklaşımı içinde, çok yüksek tempoda oynadı. Ama 12. dakikada rakibin ilk hücumunda Bekir, Eneramo'yu seyretti. Eneramo da çaprazdan Volkan'ın ayağının dibine düşen ve yerden seken bir vuruşla golü attı. Bu gol ile beraber maça asılan F.Bahçe teklemeye başladı ve bu sezonun klasik F.Bahçe'si oldu. Kuyt'ın kaçırdığı penaltı dahil olmak üzere dört gol pozisyonu. Borjan'ın önemli katkısını da vurgulayalım... Sivas'ın bütün maçı 'Kanije Savunması' olarak oynaması normaldi ama ikinci devrenin başında peş peşe üç tane hücum yaptılar ve Eneramo'nun gollük şutunu da Volkan kurtardı. Volkan, 81'de maç 1-1'ken de Caner'in ıskasından doğan ve Aatif'ı kaleciyle karşı karşıya bırakan pozisyonda da yüzde yüzlük golü önledi. 

F.Bahçe ise bir defa Ziegler ile kanattan güzel orta yaptı ve Webo mükemmel bir kafa golü ile F.Bahçe'yi beraberliğe getirdi. Ziegler'in yerine Caner, Webo'nun yerine Semih ve Emre'nin yerine M.Topuz girse de senaryo pek değişmedi. F.Bahçe klasik futbolunu dün de oynadı ama bu sefer kazanan Sivas oldu.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor