• $13,5901
  • €15,3221
  • 778.475
  • 1981.04
24 Nisan 2017 Pazartesi

Galatasaray oynadı Fenerbahçe kazandı

Dün Galatasaray ile Fenerbahçe arasında önemli bir maç vardı. Her iki takımın taktiklerine baktığımız zaman mesela ilk devrede 20 dakika her iki takım da kaleye gole dönük bir hareket yapmamıştı. Ancak 22. dakikadan sonra 34’üncü dakikaya kadar Galatasaray aktif şekilde hücuma giderken ve Volkan’ın koruduğu kaleye şutlar atarken, gol bulamadı.
Fenerbahçe ise bütün ilk devreyi kendi sahasında oynayarak geçirdi. Kaleci Volkan 3 şutu kesti ve ilk devrede her iki takım da memnun olamadan soyunma odasına gitti.
Her iki takımın unuttuğu bir şey de vardı. Bu maçta Fenerbahçe’nin zaten puan olarak öndeyiz, averajım da daha iyi, ben 5 kişilik savunmamı yapayım, sonunda ne olur bakarız’ şeklinde yaklaşıyordu. Galatasaray ise Fenerbahçe’yi geçmemiz lazım diyerek ilk 20 dakikadan sonra hücuma dönük oynamaya başladı ama gol atamadılar.
Şimdi unutulan geriden gelen Trabzon’un Galatasaray’ın 2, Fenerbahçe’nin 3 puan gerisinde olması. Ve 6 tane daha maç var. Trabzon iyi bir performans gösterip, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımlar puan kaybederse Trabzonspor onların üzerine çıkabilecek.
Maçın ikinci devresinde ise Fenerbahçe kendi sahasının önünden santraya kadar çıkmaya başladı ve farklı bir yaklaşıma girdi. 53’te, Fenerbahçe’nin hücuma dönük oynamaya başladığı açıkça belli oldu. Ama Fenerbahçe’de aslında büyük bir hata vardı. Bu Van Persie’nin Türk futboluna yapacağı bir katkı yoktur. Ama Advocaat takımın diğer oyuncularını önce değiştirmeye başladı, 62’inci dakikada Aatif’ın yerine Volkan girdi, Galatasaray ise 67’de Bruma’nın yerine Rodrigues’i, 78’de de Yasin’in yerine Eren’i alarak hücuma ağırlık verdi.
Fenerbahçe’nin Galatasaray kalesine yaptığı ilk ciddi hücum 86’da gerçekleşti ama Muslera bu topu kolayca kesti. Maç böyle bitecek diye düşünülürken 90’ıncı dakikada sağdan Şener’in ortaladığı topta Josef kafayı vurarak Fenerbahçe’yi öne geçirdi. Bundan sonrası Fenerbahçe için vakit geçirme dönemiydi. Her iki takım da çok etkili futbol oynamıyor. Galatasaray kazanmak için bir çaba gösterdi ama maçın son dakikalarında gol yedi. Fenerbahçe ise bu sezon oynadığı kötü futbola stratejisi bu maç için doğru olsa da devam ettirildiği için önümüzdeki maçlarda ciddi şekilde probleme girebilir.

<p> </p>

Muhalefet yatırıma neden karşı?

AFAD'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi 2 bin aileye gıda yardımı

Antalya'yı fırtına vurdu! Dev dalgalar oluştu, ağaçlar devrildi

1,5 ton skunk ele geçirildi