• $13,655
  • €15,2247
  • 788.501
  • 2012.58
26 Aralık 2016 Pazartesi

Galatasaray ikinci yarıda kazandı

Dün 3. G.Saray ile 11. Alanya'nın İstanbul'da maçı vardı. İstatistiklere baktığınız zaman G.Saray 25 gol atmış, Alanya 21 gol atmış. G.Saray 15 gol yemiş, Alanya 26 gol yemiş. Dolayısıyla G.Saray'ın 30 puanı, Alanya'nın ise 18 puanı vardı. Bunları niye söyledik? G.Saray bir de sahasında oynadığı için maçın favorisiydi. Ancak maçın ilk devre ile ikinci devresi arasında en ufak bir alaka yok.

İlk 30 dakikada G.Saray, hep geride pas yapıyor ama orta sahada bir varlık gösteremediğinden rakibin 18'ine içine zor giriyordu. Alanya ise G.Saray'ın açık oyuncularını ikişer savunmacı ile tutmaya çalışıyordu. 30. dakikaya kadar başarı oldu. Ancak G.Saray'da iki tane teknik oyuncu var ki; biri Sneijder öbürü de Selçuk, çok iyi oynuyorlardı. Hatta diyebilirim ki; sahanın en iyisi Selçuk'tu. Ama Selçuk, ilk devrenin son dakikalarında sakatlandı ve ikinci devreyi oynamadı. 30'da Sneijder'ın ortasına De Jong isabet vurarak, G.Saray'ı 1-0 öne geçirdi.

Ancak 39'da Sajjid, skoru 1-1 yaptı. Şahsen ben, maçın böyle biteceğini düşünüyordum. Çünkü G.Saray'ın skora katkı yapacağı gözükmüyordu. Ancak 45'te Alanya savunması kendi kalesine gol atarak, durumu 2-1 yapınca, oyun değişti. İkinci devrede Selçuk'un yerine Hamit girdi. Ve G.Saray'da 2-1 galibiyetten sonra ileride çoğalmaya başladı. Çünkü Alanya kanatlardaki savunmayı bozarak, kendisi de hücuma geçmeye çalışıyordu. 50'de Sneijder'ın nefis şutu durumu 3-1 yaptı. 55. dakikada Eren, Sneijder'ın pası ile durumu 4-1'e getirdi. Bu da yetmedi 79. dakikada Josue, Eren'in yerine girdi ve 5. golü attı.

Bu arada Alanya'nın iki pozisyonu vardı. 72'de Emre'nin şutu direkten döndü. İlk devrenin yıldızı Selçuk'tu. İkinci yarının ise Sneijder oldu. Bu sezon Selçuk biraz yorgun gözüktüğünden ikisinin birden çok iyi oynadığı fazla maç seyretmemiştik. Fakat vurgulamak istediğim bir şey var: 'Bruma, G.Saray'ın yıldızı ve golcüsü olacak' deniyordu. Ama birkaç haftadır Bruma'yı yakından izliyorum. Hele dünkü maçta Bruma, inanılmaz bireysel davrandı. Çalımlar at, topu kaybet. Gol atmak yerine pas versen takım 5 gol değil, 10 gol atacak. Sen de herkesin yıldızı olacaktır. Eğer Bruma bu kadar bencil oynarsa, Türk futboluna imza atamaz.

<p> </p>

Kamu işçisinin maaşı ne kadar artacak?

Dalış sırasında köpekbalığına yem oluyordu! Okyanusta dehşet anları

Polisleri şaşkına çeviren suçluların ilginç fotoğrafları

dünyanın en zor testi olduğu iddia edilen dikkat testi! Sosyal medyayı salladı