• $7,3165
  • €8,8476
  • 413.439
  • 1495.33
05 Mart 2012 Pazartesi

Futbolun adaleti varmış...

Sık sık futbolun adaleti yoktur deriz ya... Ama dün gece futbolun adaleti vardı. Trabzon, deplasmanda oynayan takımdı ve yenilmemesi gerekiyordu. Maçın ilk devresinde daha ilk dakikalardan itibaren pres yapan, saldıran ve koşan takım Trabzonspor oldu. Üstelik Trabzon, beş kişilik bir orta saha ile oynama gayreti içinde olduğundan iki kişi ile orta sahada oynayan Beşiktaş'a karşı hakimiyet sağladı. Çünkü Fernandes, çok hücuma dönük oynamaya çalışıyordu. Bu durumda Ernst ve Fernandes oyundan kayboldular ve ilk devrede Trabzonspor beş gol pozisyonuna girerken, Beşiktaş gole girebilecek hiç bir girişimde bulunamıyordu. Bu dönemde Beşiktaş genç kaleci Cenk'in kurtardığı gollerle ayakta kaldı ve Olcan, Adrian, Celutska ve Burak'ın gol vuruşu beceriksizlikleri de Beşiktaş'a yardımcı oldu.

FARKI CENK ÖNLEDİ
Beşiktaş'ın aksayan tek tarafı orta alan değildi. Savunmanın göbeğindeki Sidnei ile Sivok bir türlü göbeğin solunda başarılı olamadıklarından ve Trabzon da kanat ataklarında başarılı olduğundan gol pozisyonlarına giren hep Trabzonspor oldu.
Maçın ikinci devresinde 47. dakikada tamamen boş pozisyondaki Burak, yine topu Cenk'e teslim edince Beşiktaş birden uyandı. 49'da Quaresma'nın sağdan yaptığı orta iki kişi tarafından marke edilmesine rağmen kafa vurmayı beceren Almeida tarafından gole çevrildi. Beşiktaş'ın ilk ciddi gol girişimi gol olmuştu...
On dakikalık bir sendelemeden sonra Trabzon yine oyuna hakim oldu. 61'de Olcan, Colman, ve Burak arasındaki paslaşma skoru 1-1'e getirdi. Beraberlikten sonra gol pozisyonlarına giren yine Trabzon oldu ve 63, 66, 68, 75 ve 78'de tekrar gol pozisyonlarına giren Trabzon sonunda Cenk'i geçebiliyor ve 2-1 öne geçiyordu. Beşiktaş, Toraman yerine Simao'yu ve Ernst'in yerine Edu'yu aldı. Güneş de Adrian'ı alıp, Aykut'u oyuna sokarak saldıran Beşiktaş'ı güç de olsa frenledi ve deplasmanda emeğinin karşılığını aldı.
Oyunun bütününe 10 dakika hariç Trabzon hakimdi ve Beşiktaş büyük bir fark yemediyse bunu genç Cenk'e borçlu.

<p>Antarktika'da Brunt Buz Sahanlığı'ndan 1,270 kilometrekarelik büyük bir parça buzul, çatlayarak k

Antarktika'dan korkutan görüntü: 1,270 kilometrekarelik buzul parçası kopma noktasına geldi

Safranbolu'da 606 Mehmetçik kan bağışı yaptı

Dünyaca ünlü yönetmen Guy Ritchie Ayasofya ve Topkapı Sarayı'nı ziyaret etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (01 Mart 2021)