• $13,4613
  • €15,3806
  • 785.81
  • 2085.76
18 Mart 2016 Cuma

Futbolumuz bu kadar

Bazı olayları Türk toplumu gerçekçi olarak değerlendiremiyor. Hikayeler uyduruyoruz; "bizim aslanlar şunu yapar bunu yapan" diyoruz ama karşımızdakilerin de neler yapabileceğine hiç ihtimal veremiyoruz. Ve sonrada 4 tane golü yiyince de hayret ediyoruz. Bu nasıl oldu diye...

Şimdi F.Bahçe takımına bir bakalım; F.Bahçe'nin orta sahasında hücumu organize edebilecek kaliteli bir oyun kurucu yok. Diego'nun ne kadar az katkı yaptığı bu maçta da gözüktü. Orta saha olmayınca gol atma şansında azalıyor. Diğer taraftan Pereira Türk futbolcularını iyi tanımıyor ve son haftaların en iyi oyuncusu Volkan'ı kenarda oturturken, Alper'i forvette açık pozisyonda oynattı. Alper gol attı ama onun dışında da pek bir şey yapmadı.

Ve gelelim F.Bahçe'nin savunmasına; Futboldan anlayan herkes biliyor ki; Mehmet Topal'ı çıkarttığın anda savunmanın önünü kapatmak çok zorlaşıyor. Diğer yandan bir Alves var... Savunma çabalarının yarısı bariz faul. Hatta bazen faulü de geçiyor. Ama Bu maçta özellikle 3 ve 4. golde Alves'in pozisyonun içindeyken müdahale edemediği ve rakip forvetin rahat atmasına da yol açtı.

Maçın ilk devresinde pek fazla pozisyon ve gol yoktu. Braga ve F.Bahçe benzer türden hatalar yapıyorlar ve rakiplerine pozisyon veriyorlardı. Zaten 47. dakikada skorun 1-1 olması bu durumu açıkça gösteriyordu. Tabii 1-1 F.Bahçe'ye avantaj veriyordu ama 60'lı dakikalara gelindiğinde başımıza büyük bir felaket geldi. Önce 69. dakikada tartışilabilir bir penaltıdan golü yedik. Ondan sonrada Mehmet Topal, ikinci sarıdan kırmızıyı görüp oyundan çıkınca F.Bahçe hem eksik hem de darmadaığı hale geldi. Pereira'nın oyuncu değişimlikleri durumu düzeltemedi ve 74'te 3-1'e, 83'te ise 4-1'e teslim olduk.
Tekrar vurgulamak mecburiyetindeyim; Her iki golde de Alves'in pasif kaldığının altını çizmem lazım. 87'de Alper'in gördüğü kırmızı kart ise bütün oyuncularımızın aşırı sinirlenmesine yol açtı ve bu ortamda oyuna yeni girmiş olan Volkan'ın hakemi itmesi ise her şeyin üstüne tuz biber ekti.

F.Bahçe, Portekiz'e giderken mağlup olabileceğini düşünmüştüm. Ama ilk yarıyı seyrettikten sonra F.Bahçe burdan bir üst tura gider demiştim, Fakan Mehmet Topal çıkıp, penaltıdan golü yiyince de söylenecek hiç bir şey kalmamıştı. Maalesef futbolumuz bu kadar

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi