• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
25 Nisan 2016 Pazartesi

Futbolsuz futbol

Dün Trabzon'da F.Bahçe ile Trabzon arasındaki maç, futbol kalitesi açısından düşük olmakla beraber F.Bahçe'nin kolayca 4-0 galip duruma geldiği bir müsabaka oldu. Tribünler doluydu ve bol tezahürat vardı.

Maçın 89. dakikasına kadar saha içinde bir aşırılık olmadı. Maçın temposu zaten 4-0'dan sonra düşmüştü, oyuncular birbirlerine centilmence davranıyorlardı ve kimsenin o dakikaya kadar da hakemlerle bir sorunu olmamıştı.

Ancak 89. dakikadan sonra ortaya kabul edilemeyecek bir rezillik çıktı. 3-5 serseri önce eşyalarını ve ayakkabılarını sahaya attılar. Sonra bayrak direklerini yere indirdiler, bazıları ise direklere tırmanarak F.Bahçe bayrağını indirip yerine Trabzon bayrağını çektiler.

Maçın son dakikasında sahaya atlayan birkaç zibidi polis kuvvetlerinin elinden kurtularak hakemleri hırpalamak için sahaya girdiler. Ve dünyanın hiçbir yerinde kabul edilemeyecek bir taraftar rezaleti yaşadık.

Ancak bizim esas işimiz rezillikleri anlatmak değil, futbolu anlatmak. F.Bahçe'de Pereira son dönemlerde olduğu gibi Alper ve Volkan'ı kanatlara koymuştu, Diego'nun yerine Nani'yi oyun kurucu olarak oynatıyordu ve Nani'nin önünde Van Persie golcü olarak görev alıyordu. Bu söylediklerimizin dışındaki 7 kişi klasik F.Bahçe savunması ve orta alan elemanlarıydı.

F.Bahçe 23, 27, 57 ve 61. dakikada 4 tane gol buldu, ondan sonra rahatladı. Trabzonspor'da bir takım hüviyeti görmek mümkün değildi. Son yıllarda o kadar çok oyuncu ve o kadar çok antrenör değişti ki, Trabzonspor sadece 11 bireysel futbolcudan oluşuyormuş gibiydi. Bu durumda F.Bahçe'nin 60 dakikada 4 gol atması normal sayılmalıdır.

Trabzonspor'un ciddi bir gol pozisyonu nerdeyse hiç yoktu. Bir tane belki penaltı çalınabilecek pozisyonu vardı. Trabzon kanatlardan oynamaya çalışıyor fakat bir türlü ortalar 18 içindeki Trabzonlu oyunculara gelemiyordu. Öyle ki F.Bahçe istese sezonun bir maçta en fazla gol atma rekorunu kırabilirdi.

Trabzon'da aslında antrenör-idareci gereksinmesi yok. Tribündeki çılgınları sakinleştirmek için psikolog gerek. Bu yaz Trabzonspor'un takımın durumunu ciddi şekilde değerlendirmesi ve sahaya 11 birey değil takım çıkarmanın yolunu bulması gerek.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip