• $16,9804
  • €17,5062
  • 984.557
  • 2403.85
8 Mayıs 2017 Pazartesi

Futbolda tabii ki tesadüf olacak

Dün futbolun ne kadar sürprizlerle dolu olduğunu bir kere daha ispat eden bir maçta, maçın son saniyesinde kendi kalesine attığı golle Fenerbahçe'ye 1 puan hediye eden Beşiktaş aynı zamanda sadece tek 1 puan alabildi.

Maçın bütününde ilk devrede zaten sahada Fenerbahçe yoktu. Fenerbahçe tamamen savunmaya dönük oynuyordu ve bunu Van Persie'nin hiçbir pozisyona giremediğini söyleyerek ispat etmiş olabiliriz.

Maçın 45’inci dakikasında Beşiktaş mükemmel bir takım oyunuyla, son haft mevkiinden sağdaki Quaresma’ya atılan topta, Aboubakar'ın vuruşuyla Beşiktaş'ı öne geçirdi. Şunu vurgulamamız lazım maçın ilk devresinde pozisyon bulan, gol girişimi olan, hücuma dönük oynayan Beşiktaş'tı. Tabii ki Fenerbahçe ilk devrenin son saniyesinde golü yedikten sonra gol atmaya çalışacaktı. Fakat F.Bahçe'nin elindeki takımın dün oynadığı futbol da Fenerbahçe'nin tarihine yakışan bir futbol değildi. Advocaat çok oyuncu değiştirdi. Bir sürü değişiklikten sonra Van Persie'nin yerine Emenike'yi koydu ve son saniyede son derece şanslı bir uzun vuruşta Marcelo'nun kendi kalesine kafayla attığı gol durumu 1-1'e getirdi.

Fenerbahçe'de takımı ayakta tutan kaleci Volkan'dı. Beşiktaş'ta ise Marcelo oldukça iyi oynadı (Siz gole bakmayın) ama söylemek lazım ki aslında Beşiktaş'ın hücum futbolundaki başarısında en büyük rolü olanlardan biri Quaresma, diğeri de Tolgay’dı. Onun hem hücuma hem savunmaya katılan oyuncu olması Beşiktaş’ın oyununu bir adım ileriye götürüyordu. Atınç ise özellikle kafa topu hakimiyeti ve mücadelesiyle göze çarpan oyuncu oldu.

Fenerbahçe zaten çok sayıda sakat oyuncuya sahipti. Dün de 2 oyuncuyu kırmızı kartla kaybetti. F.Bahçe'nin hayalleri de bu maçtan puan almasına rağmen önümüzdeki dönemde azalmış olacak.

Beşiktaş maçın ilk devresinde çok iyi bir takım oyunu oynadı, ikinci devrede ise giderek daha fazla geriye çekiliyor olmaları Türk futbolunda sık sık gördüğümüz bir zayıflık. Futbol ayakla oynanan bir spor, tabii ki tesadüfler olacak. Tesadüf kendi kalene gol atarak da olabilir.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı