• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
21 Aralık 2015 Pazartesi

Futbol yok terör var!

Dün Ankara'da G.Birliği, F.Bahçe ile oynuyordu. Yıllardır seyrettiğimiz G.Birliği, şöhretini temiz futbol oynayıp, İstanbul takımlarına kan kusturmuş bir kulüp olarak anılırdı. Ancak dün maçın ilk dakikalarından itibaren G.Birliği'nin çok katı savunma oynayacağı ve 4-4-2 alan savunmasını çok geride tuttuğu, pek fazla gol atma ümidi olmadığı ve alan savunmasının içinde zaman zaman Fernandao ve Nani'ye de adam savunması yaptığı da ortaya çıktı. Ancak F.Bahçe bu maça çok hızlı başlamıştı ve daha 10. dakikada topa %72 hakim olan taraf oldu. Maçın ilk 20 dakikası G.Birliği 18'inin neredeyse içinde oynandı. 6. dakikada soldan gelen bir ortada Fernandao kafayı vurup golü atacaktı ama kaleci Hopf golü kurtardı. Ancak maça bir de kötü unsur dahil oluyordu. 10. dakikada Alves, sık sık sergilediği gibi dirsekle G.Birliği santrforunu yere serdi. Bu da yetmedi 20. dakikada bir kafa topunda G.Birliği'nin sağ kanat oyuncusu Spelmann'ı yere yıktı. Maçın ikinci devresinde ortaya çıkacak felaket daha 20. dakikada ortalığa dökülmüştü.

F.Bahçe 34. dakikada arzuladığı gole kavuştu. Kanattan yapılan ortaya Fernandao kafayı vurdu ve F.Bahçe 1-0 öne geçti. Ortadaki futbola göre normal sonuç olarak görülmesi lazımdı. Çünkü G.Birliği'nin orta sahayı geçmeye ne niyeti, ne de gücü vardı. Yine bu yarıda 51. dakikada Nani'nin frikiğini kaleci çeldi. G.Birliği'nin sağ beki Uğur, Nani'yi biraz sert adam savunması ile bezdiriyordu. 55. dakikada Nani'de Uğur'a Kırkpınar'a yakışacak bir kafakol çekti. Ve hem Nani hem Uğur sarı kart gördüler. Sinirler fena halde gerildi ve 60. dakikada Fernandao da sarı kart gördü. Oyun artık futboldan çıkmıştı. 67'de Mehmet Topal ve 70'de Fernandao golü kaçırdılar ve G.Birliği yavaş yavaş ileriye doğru niyetlenmeye başladı. F.Bahçe antrenörü Pereira, 75-80 dakikaları arasında Diego'nun yerine Ozan, Markoviç'in yerine Volkan'ı ve Fernandao'nun yerine Van Persie'yi oyuna aldı. Bu değişiklikler Fernandao ve Nani'nin gelecek hafta sarı kart cezalısı olarak oynamamaları nedeniyle gerçekleşmişti. Sinirler iyice bozulurken 80. dakikada Alves, bir Gençler oyuncusunu daha yere serdi. 90'da ise Ozan'da sarı kart aldı.

F.Bahçe takımı kendini biraz daha kontrol edebilse bu maçtan farklı ayrılabilirdi ama dediğim gibi maçın ikinci devresinde ortada futbol yoktu. Tabii Alves'in başlattığı teröre, G.irliği oyuncularının da karıştığını ekleyelim. Maçın ilk devresini başarılı yöneten Mete Kalkavan, ikinci devrede kontrolü elden kaçırdı da denebilir.

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı