• $16,3823
  • €17,5792
  • 971.174
  • 2450.84
17 Şubat 2014 Pazartesi

Futbol yok mücadele var

Bu maç hakkında söylenecek fazla bir şey yok. Herkes bildiği gibi F.Bahçe'nin forvet kadrosu sahada değildi, savunmadan da Egemen ve Caner gibi iki önemli oyuncu yoktu.
Bu durumda genelde zaten orta sahası zayıf olan F.Bahçe, forvetsiz de oynamaya mahkûm olduğundan sahanın belki de en iyi oyuncusu olan Alper'in çabalarıyla zor kurtuldu.
Koca ilk devrede her iki takım açısından da ortada futbol yoktu, fiziki mücadele ve gerilim vardı. İlk devrede F.Bahçe ve Kasımpaşa'nın birer tane kısır gol pozisyonu vardı. Maçın ilk yarısını seyretmediyseniz bir şey kaçırmadınız...
Maçın kilit olayı; tabii ki 56. dakikada Kerem'in gördüğü ikinci sarı kart nedeniyle takımını on kişi bırakmasıydı. Ama Kasımpaşa on kişi kalmadan evvel de Alper Potuk'un sürüklediği hücumlar ve 18 içine driplingle taşıdığı toplar, F.Bahçe'nin gol atabileceğini göstermişti. Ama Kasımpaşa'da da müthiş bir kaleci, maçı berabere tutmaya başarılı oluyordu.
Ne zamana kadar? 63. dakikada Emre, tam 90'a mükemmel bir şutla golü yapana kadar. F.Bahçe öne geçtikten sonra devreye Bekir girdi.
Önce 79. dakikada ofsaytı engelleyecek kadar geride durarak Malki'nin kafasından maçın 1-1 olmasına neden oldu.
Sonra aynı Bekir, 80. dakikada Mehmet Topal'ın kaleciden dönen topunda F.Bahçe'nin golünü atarak galibiyetin mimarı oldu.
Bu maç bir kez daha Türk futbolunun ne kadar uluslararası düzeyden uzak bir oyun yaklaşımına dayandığını gösterdi.
Dışarıdan bir yabancı getirseniz ve bu maçı seyrettirseydiniz, 'F.Bahçe'ye lig lideri' demezdi.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu