• $12,5945
  • €14,2207
  • 728.03
  • 1782.18
12 Şubat 2017 Pazar

Futbol yok her şey var

Dün Bursa'da yapılan son derece güzel bir statta, tıklım tıklım seyirci dolu olan tribünlerde ve mevsime göre de havanın kötü olmadığı bir ortamda, doğrusu güzel bir futbol maçı bekliyorduk. Ama hakem başlangıç düdüğünü çaldıktan sonra güzel bir futbol olmayacağını anladık. Maç atılan meşaleler, çakmaklar, paralar ve her türlü yanan maddeler ile durduruldu daha birinci dakikada. Bu durum ne yeni bir stada yakıştı ne de Bursaspor'a. Tabi yanan maddeleri kimlerin attığını bilmiyoruz.

Fenerbahçe ilk devrede bana sorarsanız hiçbir şey oynamadı. Doğru düzgün bir gol pozisyonu bile yoktu. Ama 22. dakikada ve tesadüfü toptan gelen bir penaltıyla Fenerbahçe 1-0 öne geçti. Fenerbahçe öne geçtikten sonra eksik kalan Bursa takımında ise bir hücuma gitme gayreti vardı. Ama bu gayretler de boşa gitti. 45. dakikada Jovic ikinci sarı karttan kırmızı gördü ve Bursa 10 kişi kaldı.

İkinci devrede ise farklı bir gidişat vardı. Bursa 4-4-1 oynayarak, ileride tek kişi bırakarak başka gol yememeye ve belki de tesadüfen olabilecek bir gole gitmek arzusuyla oynuyordu. İkinci devrede Fenerbahçe'nin doğal olarak gol pozisyonları vardı. Mesela 55. dakikada Alper'in gol girişimini kaleci Harun zorlukla da olsa kurtardı. Ancak Alper ilginç bir oyuncu. Alper koşan, savunma yapan, hücumda da bir şeyler yapmaya çalışan bir oyuncu. Ama hiçbir zaman oyun kurucu olamadı. Takıma çok büyük katkı yaptı ama takımı gole götüremedi.

Fenerbahçe'de ligin başında büyük ümitler beslenen Lens ise transferle geldiği günden bu yana pek bir şey oynamadı diyebiliriz. Dün de öyleydi.

Fenerbahçe biraz önce dediğim gibi ikinci devrede gol pozisyonlarına girdi, hatta maçın sonunda oyuna giren Volkan'ın 80'inci dakikasındaki ortasını kale ağzında gole çeviremediler.

Maçın bitmesine 3 dakika kala bir penaltı pozisyonu da Bursa için doğdu. Ve Batalla bunu gole çevirdi ve 1-1 bitti. Şimdi özetle bir kere gerilim futbolun bir parçası değildir. İtiş kakış da futbol değildir. Ve Fenerbahçe gibi şampiyonluğa aday bir takım dün oynadığı futboldan utanmalıdır. Karşısında 10 kişi varken...

Ancak şunu da ekleyelim, her iki takımın oyuncuları da rakip oyunculara ellerinden gelen faulü yapmayı da unutmadı.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Kedi ile köpeğin şaşırtan dostluğu

Omicron varyantının semptomları açıklandı

Zor şartlarda mangal kömürü üretip ailelerinin geçimlerini sağlıyorlar